VIDEO Istra -Rijeka 1:1 – Sudac je u čudu gledao pomoćnika i priznao gol Rijeke

•
  •
  •
  •

Nakon šokantnog poraza Dinama od Hajduka (0:2), Rijeka je u Puli odigrala 1:1 protiv Rijeka i nije uspjela pobjeći na sedam bodova zagrebačkim Modrim.

Gosti su od prve minute stezali obruč oko Istrinih vrata. Prilike su imali Bezjak, Gorgon i Andrijašević, ali nisu mogli probiti obranu Puljana.

Rijeka je povela u 39. minuti kada je Bezjak skrenuo ubačaj Ristoskog, a Alexander Gorgon glavom s pet metara pogodio mrežu domaćina.

No tad je došlo do zanimljive situacije. Pomoćni sudac Modrić podigao je zastavicu  a sudac Jović svirao je, prema očekivanom zaleđe. No, tada je nekoliko igrača okružilo pomoćnog suca, do njega je dotrčao i glavni sudac i slijedio je obrat.

Gol je priznat, Riječani su počeki slaviti. Oko tog pogotka još će se razgovarati

U nastavku se Rijeka neočekivano povukla te je otvorila mnogo prostora Istrinim igračima. Prilike su imali Solomon i Lucio, a onda je u jeku inicijative domaće momčadi u 58. minuti sudac Jović pokazao na bijelu točku.

U Rijekinom šesnaestercu rukom je igrao Gorgon. Gržan je iz jedanaesterca izjednačio na 1:1. Posljednjih trideset minuta Rijeka je opasno pritisnula Istrinu obranu, ali pokušaje Andrijaševića i Vešovića vratar Ivušić je sjajno obranio.

U 74. minuti Rijeka je zatresla mrežu, ali sudac nije priznao Gavranovićev pogodak zbog zaleđa. Rijeka je u završnici sve gurnula u napad, ali mreže se više nisu tresle.