•
  •
  •

Rijeka je prosula dva boda, Hajduk je zahvaljujući prodoru Hamze i rutinskoj realizaciji Caktaša uzeo bod u 150. jadranskom derbiju koji je više uzbuđenja donio zbog situacija koje nemaju veze sa samom igrom, odnosno ubacivanjem baklji od strane Torcide, odnosno stolica s Armadine tribine.

Jadranski derbi završio je večeras bez pobjednika – s po jednim pogotkom u mreži Posavca i Sluge. Nažalost, nakon susreta ipak ostaje rep, u smislu odluke suca Pajača koji je u finišu, u 83. minuti dosudio jedanaesterac nakon kontakta Župarića i Saida.

Pune četiri minute trajao je prekid, tribine su doslovno poludjele, a s Armadine tribine je u teren poletjelo nekoliko desetaka plastičnih stolica i još sva sila upaljača i drugih predmeta. No Caktaš je bio siguran realizator i izborio drugi ovosezonski remi za Splićane.Izvođenje penala potrajalo je četiri minute jer su navijači Rijeke bacali razne predmete na teren, ali Mijo Caktaš rutinski je realiziralo 11-erac i Hajduk je u 87. minuti poravnao na 1-1.

Susret je počeo izuzetno tvrdo. Kopić je u susret ušao s čvrstim defanzivnim blokom, podebljavši bokove, tako da su na krilima igrali izrazito defanzivni Fomitschow i Šehić. To je u prvih dvadesetak minuta vrlo dobro funkcioniralo.

No Rijeka je ubrzo pohvatala konce i preuzela inicijativu. Redale su se prilike pred Posavcem – od one Heberove, do nekoliko šansi Gorgona i Jakova Puljića. Posavec je kapitulirao tek u 62. minuti kad je Puljić na asistenciju Kvržića s nekih 8 metara zatresao mrežu.

Hajduk nije imao puno ideje kako igrati prema naprijed, a tome nije pomoglo ni kasnije uvođenje u igru Jaira, Gyurcsa i Saida. U čvrstom susretu, Hajduk je imao čak i nešto veći posjed lopte, no samo jedan udarac u okvir vrata – onaj Caktašev nakon što je Said izborio jedanaesterac.

Vrijedi spomenuti da je susret obilježio rijetko viđeni fair play potez Hajdukovog kapetana Josipa Juranovića u 35. minuti. Nakon što je Pajač faul Ivanovskog nad Čanađijom svirao kao kontra faul, Juranović je napucao loptu u gol aut i zaradio ovacije cijelog stadiona.

– Ne mogu biti zadovoljan poslije toliko šansi koje smo stvorili i promašili. Mnogo nervoze i borbe, a na kraju je utakmicu odlučio onaj tko je vidio što je vidio. Iskreno, vidio sam 11-erac na snimci, ono je za mene dosta dvojbeno, a ostalo bolje da ne komentiram.

Nadam se da će gospodin koji ima FIFA znak pogledati ponovno i onda znati je li njegova odluka bila na mjestu. Ali, kako god bilo, već smo ranije morali rješiti ovu utakmicu. Sve je o tome rekao Juranović kojemu čestitam na potezu koji vraća vjeru u hrvatski nogometa, rekao je nakon utakmice trener Rijeke Matjaž Kek.