VIDEO/ Zrinjski golom u 89. minuti do velike pobjede u kvalifikacijama za Ligu prvaka

•

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su s 1:0 Urartu u prvom susretu prvog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka igranom u utorak u armenskom Erevanu.

”Plemići” su do pobjede došli u 89. minuti kada je Zvonimir Kožulj izveo korner na drugu stativu, a Matej Senić pogodio glavom za pobjedu. Uzvrat se igra za tjedan dana u Mostaru.

U slučaju prolaska u drugo pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka, Zrinjski će igrati protiv boljega iz susreta Slovana iz Bratislave i luksemburškog Swift Hesperangea.

U slučaju ispadanja od Urartua, Zrinjski bi europski put nastavio u drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu gdje ih čeka poraženi iz susreta rumunjskog Farula i moldavskog Sheriffa.

Zrinjski je odigrao dva različita poluvremena – u prvom je dijelu bio dominantan, da bi većinu drugog poluvremena momčad Krunoslava Rendulića bila poprilično indisponirana, ali je na kraju uspjela postići pogodak za pobjedu.

Zrinjski je  o pogotka došao u  89. minuti Zvonimir Kožulj izveo je korner, domaći vratar je otišao u prazno, a Matej Senić sjajno skočio i pogodio glavom za 1:0.

Zolja – Sena! 💥💥💥

Objavljuje HŠK Zrinjski Mostar u Utorak, 11. srpnja 2023.

Uslučaju prolaska prvog pretkola Lige prvaka, bosanskohercegovački prvak bi imao čak tri meč-lopte za plasman u grupnu fazu. Prvo bi igrao drugo pretkolo Lige prvaka i tu bi prolaskom osigurao najmanje play-off Europa lige te samim tim kasnije igrao najmanje grupnu fazu Konferencijske lige.

Još dvije šanse za popravak

Ako ispadne, Zrinjski ide u treće pretkolo Europa lige i tu bi igrao protiv kluba koji je ispao iz kvalifikacija Lige prvaka. Prolaskom bi izborio play-off Europa lige i najmanje grupnu fazu Konferencijske lige.

Ispadanjem bi otišao u play-off Konferencijske lige i tamo u dvomeču imao priliku ispisati povijest bosanskohercegovačkog nogometa.

Prošle sezone je Zrinjski kao nenositelj u prvom pretkolu Lige prvaka ispao od Sheriffa. Zatim je u Konferencijskoj ligi izbacio Tiranu i Tobol i na kraju nesretno golom škaricama u zadnjoj minuti i na penale ispao od Slovana.