VIDEO Zrinjski je mogao ispisati povijest. Zapucali su dva zadnja penala i ostali bez Europe

•

Aktualni BiH prvak Zrinjski nesretno je ispao u play-offu Konferencijske lige. Iako su na uzvratni dvoboj u Bratislavu stigli s prednošću od jednog pogotka, Slovan je na kraju osigurao plasman u grupnu fazu europskog natjecanja, i to na kakav način.

Zrinjski je u utakmici protiv Slovana iz Bratislave ostao nekoliko sekundi udaljen od grupne faze Konferencijske lige, a time i povijesti. Nikad niti jedan klub iz Bosne i Hercegovine nije igrao u fazi po skupinama nekog europskog natjecanja, a Zrinjski je tu šansu izgubio nakon što je poražen u raspucavanju jedanaesteraca.

Mostarski klub koji s klupe vodi Sergej Jakirović na uzvrat u Bratislavu došao je s prednošću 1:0 koju mu je donio Nemanja Bilbija u 89. minuti prve utakmice. Sve do 67. minute rezultat uzvrata nije se mijenjao, a tada je Eric Ramirez postigao gol vrijedan produžetka.

Igor Savić zabio je u 103. za novu prednost Zrinjskog i sve do druge minute sudačke nadoknade produžetka činilo se da će mostarski klub slaviti i izboriti Konferencijsku ligu.

Iako su imali igrače manje jer je tri minute prije kraja susreta Kankava dobio crveni, Slovaci su izveli pravo čudo. Zabili su u posljednjim sekundama utakmice i utakmicu odveli na jedanaesterce. Bile su to neobranjive škarice,  pogodak o kojem će se još pričati.

U prvih pet serija igrači oba tima bili su precizni pa se krenulo u seriju jedan za jedan.

Barišić, šesti izvođač za Zrinjski, šutira preko gola, ali  vratar Zrinskog Čondrić brani penal Kashia pa se drama nastavlja. Malekinušić za Zrinjski šutira preko gol, na isto mjesto gdje i Barišić. Čavrić je za Slovan bio siguran i donio plasman u Konferencijsu ligu svom klubu.

M.M, /Foto: HŠK Zrinsjki