HDZ OBJAVIO PISMO: Pročitajte što je Tomislav Karamarko napisao Zoranu Milanoviću

24 svibnja, 2015 maxportal
Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Nakon što je Zoran Milanović u subotu odbio poziv Tomislava Karamarka na sastanak, iz HDZ-a su odlučili objaviti pismo upućeno šefu SDP-a”Predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko pozvao je prije dva dana predsjednika SDP-a Zorana Milanovića na razgovor. Zoran Milanović, ne samo da je odbio razgovarati, nego je taj poziv na dijalog iskoristio za dodatno podgrijavanje atmosfere obračuna u društvu.

Osim toga, SDP je grubo manipulirao sadržajem pisma, a dio provladinih medija, premda sadržaj pisma nije niti objavljen, apriori je ustvrdio da predsjedniku HDZ-a u stvari nije do razgovora. Kako bi građani sami, bez bilo kakvih tumačenja sa strane, objektivno mogli prosuditi o motivima i namjerama Predsjednika HDZ-a, sadržaj pisma odlučili smo objaviti u cijelosti”, objasnili su iz HDZ-a razloge objave pisma:

”Poštovani predsjedniče Socijaldemokratske partije,

gospodine Zorane Milanoviću,

Učestali prijepori i sve dublje podjele u vezi obilježavanja nacionalnih praznika, odavanje pijeteta žrtvama totalitarnih režima, pokroviteljstvo nad važnim povijesnim događajima i načina obilježavanja tih događaja, nedvojbeno ukazuju da naše društvo, niti 25 godina od osamostaljenja i uspostave demokracije, oko tih pitanja nije postiglo konsenzus.

S druge strane, teška gospodarska kriza tjera nas da kao narod sve svoje snage usmjerimo na rješavanje gospodarskih i socijalnih problema, umjesto da ih rasipamo na nepotrebne prijepore i podjele.

Držim da bi prvi korak u prevladavanju dubokih podjela trebao biti razgovor dvojice predsjednika najvećih hrvatskih stranaka, ujedno i predvodnika dviju vodećih koalicija, koje okupljaju najveći dio hrvatskog političkog spektra.

Stoga Vas pozivam na sastanak kako bi razgovarali o protokolima za gore navedene događaje i što prije otklonili prijepore i podjele koje nepotrebno opterećuju naše društvo.   

Ovo pismo shvatite kao pokušaj da postignemo barem minimalnu suglasnost oko ovog dijela svjetonazorskih pitanja kako bi se svi zajedno mogli usmjeriti na rješavanje najvažnijih problema građana, prevladavanje gospodarske i socijalne krize, te poboljšanje životnog standarda i kvalitete života u Hrvatskoj.

Srdačan pozdrav,      

Predsjednik
Hrvatske demokratske zajednice
Tomislav Karamarko’

karamrkovo pismo milanoviću

Foto: MP


Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •