Proslava Uskrsa pod šatorom: I Ankica Tuđman čestitala Uskrs braniteljima u Savskoj

5 travnja, 2015 maxportal
Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Generali Mladen Markač, Ljubo Ćesić Rojs i Stjepan Tuđman slavili su uskrsnu misu s braniteljima u Savskoj. Počasni vod Bošnjaka na Uskrs dežura u Savskoj da bi vjernici mogli biti s obiteljimaU prosvjedničkom šatoru na Savskoj održana Uskrsna misa koju je predvodio don Tihomir Šutalo. Don Šutalo je branitelje je pozvao da budu uzori i stvaratelji a ne samo heroji, primjer nesebične ljubavi i dobrih namjera.

“Prestanite biti heroji Domovinskog rata, postanite stvaratelji našeg društva i postanite uzor našeg društva,” rekao je Šutalo. Na uskrsnoj misi u braniteljskom šatoru, don Tihomir Šutalo rekao je kako branitelji mogu biti uzor građanima.

“Nemojte dozvoliti da vas smatramo jadnicima, da Da vas smatramo braniteljima. Tražite od nas i budite uzori, stvaratelji. To je razlika između onoga što ste vi doživjeli, između muke i stradanja prije dvadeset godina i ono što vi možete dati nama,” rekao je Šutalo.

S braniteljima su na misi nazočili generali Mladen Markač, Ljubo Ćesić Rojs i Stjepan Tuđman s kćeri koji je braniteljima prenio čestitke gospođe Ankice Tuđman, supruge prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana.

Zanimljivo je spomenuti (i čestitati) da su uoči Uskrsa branitelje posjetili njihovi suborci Bošnjaci – stopostotni invalidi, dragovoljci i branitelji iz Domovinskog rata.

Došli su im čestitati Uskrs i podržati ih u njihovim zahtjevima, a na blagdan zamijeniti na dežurstvima kako bi branitelji vjernici Uskrs i Uskrsni ponedjeljak mogli provesti s obiteljima.

– Došli izraziti solidarnost i pomoći našoj braći. Nismo se dijelili u Domovinskom ratu, pa se ne možemo dijeliti ni sada, izjavio je Fahrudin Jašarević počasnog voda Bošnjaka RH.

Maxportal/Foto: Stipe Renić


Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •