Vojnik koji je tukao Djeda mraza još je u privoru, divljaci iz BMW-a pušteni isti dan

1 veljače, 2023 maxportal
Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Trojica mladića su u nedjelju navečer na skijalištu Platak divljački pretukla dvojicu pripadnika Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS) i djevojku, a riječka policija podnijet će prekršajnu prijavu zbog ‘naročito drskog i nepristojnog ponašanja.Iako je riječ o istreniranim MMA borcima koji su premlatili troje ljudi tako da su završili u bolnici, zasad su samo prekršajno prijavljeni i brzo pušteni na slobodu.

Policija je zasad trojac starosti 21 i 22 godine prijavila tek za remećenje javnog reda i mira. Prijavili su ih da su počinili prekršaj iz čl. 6. Naročito drsko i nepristojno ponašanje iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira. zbog čega će, kako navodi PU primorsko-goranska, biti podneseni optužni prijedlozi nadležnom općinskom sudu.

Iz policije kažu kako u ovom slučaju nije bilo ranijeg planiranja te da je to, uz to što se čekaju kvalifikacije ozljeda koje određuju težinu djela, razlog što su napadači na slobodi.

Policija kriminalističko istraživanje provodi nad Lukom Tirielom Abramovićem, Matejom Krunićem i Lovrom Pavelićem.  Javnosti je nanajpoznatiji Luka Tiriel Abramović koji se ranije spominjao kao mladi hrvatski skijaški reprezentativac i MMA borac.

 

Bio je član kick boxing kluba Dynamite Gym, a po objavi vijesti o t napadu ekspresno je izbačen iz kluba Predsjednik kick boxing kluba Dynamite Gym Mladen Kujundžić, u izjavi za Hinu ocijenio je da je to što se dogodilo sramotan čin i da tome nema mjesta u sportu.

Hrvatska gorska služba spašavanja reagirala je zbog brutalnog napada na njihove članove.

– Ogorčeni smo ovim bezočnim napadom na naše članove koji su proteklog vikenda odvojili svoje slobodno vrijeme kako bi osiguravali posjetitelje na skijalištu Platak. Nakon završetka akcije i dežurstva bez ikakvog povoda i motiva došlo je do napada na naše članove – volontere.

Vjerujemo da će institucije slučaj pomno istražiti i adekvatno sankcionirati počinitelje. Našim napadnutim članovima pružit ćemo svu potrebnu pomoć i podršku te im želimo brzi oporavak, poručuju iz HGSS-a.

– Hrvatska gorska služba spašavanja strogo osuđuje bilo kakav oblik nasilja te ga smatramo neprihvatljivim za naše društvo, kažu.

Kako je ranije objavio Novi list, trojica mladića koja su provela poslijepodne u X baru, u večernjim satima ispred bara u snijegu su vježbali MMA tehniku hrvanja, a potom su oko 20,15 sati odlučili BMW-om driftati na stazi u neposrednoj blizini baze HGSS-a. BMW je vrlo brzo nakon divljanja zapeo u snijegu te su ga putnici pokušali izvući guranjem i otkopavanjem, no neuspješno.

Članovi GSS-a nakon dugog dana boravili su u X baru, a jedan od njih krenuo je na spavanje u bazu. U trenucima kad je ostavio skije i krenuo prema ulazu u bazu HGSS-a pored ulaza na žičaru, mladić i djevojka zapriječili su mu prolaz zahtijevajući da im motornim sanjkama izvuče BMW iz snijega. HGSS-ovac im je rekao da to ne može te da ide na spavanje. Mladić ga je tad nokautirao, a on je ostao ležati u nesvijesti.

Kasnije je napadnut još jedan član HGSS-a koji mu je pritrčao u pomoć, a nastradala je i djevojka koja je pokušala prekinuti ovaj užas.

Pročelnik HGSS-a Rijeka Marko Andrić, bio je na Platku u trenutku divljačkog napada.

“Još uvijek sam u šoku. Na kraju svih aktivnosti tog dana, uključujući dežurstvo na skijalištu i jednu akciju spašavanja zalutalih planinarki nedaleko od Platka, opuštali smo se u kafiću. Bila je odlična atmosfera, kad smo nešto prije 20 sati primijetili automobil kako drifta na skijalištu nedaleko od tog kafića. Vidjeli smo da se zaglavio i da ga vozač i putnici pokušavaju izvući iz snijega, a ubrzo smo prestali razmišljati o tome”, rekao je Andrić.

“Oko 20 sati je jedan naš kolega s djevojkom krenuo kući, te smo primijetili da je napadnut. Istrčali smo i pokušali ih razdvojiti”, rekao je i dodao kako je vidio da tog HGSS-ovca udara jedan od mladića iz automobila, a nakon pokušaja da se pridigne udara ga brutalno u glavu pa se onesvijestio.

Okrenuli smo ga na bok, izvadili mu jezik i zbrinuli ga, za što smo obučeni, rekao je Andrić.

Odmah je zvao Hitnu pomoć i policiju. Nakon što je policija stigla dao im je izjavu, a naknadno ga nisu zvali. Izvijestio je da se taj kolega još nije oporavio, da ima vrtoglavice i kreće se na relaciji kuća – bolnica.

Upitan ima li dojam da su napadači bili pod utjecajem alkohola ili opijata, rekao je da normalni nisu bili. “Vikali su da su istrenirani borci, što god to značilo”, rekao je Andrić

Vojnik koji je na Badnjak tukao mladića u odori Djeda mraza još uvijek je u pritvoru. Podignuta je optužnica, nečasno je otpušten iz vojske. Tri divljaka koji su brutalno pretukli dva HGSS-ovca i djevojku puštena su nakon saslušanja.

Policija se opako osramotila. Za očekivati je da će nakon nakon reakcije javnosti ispraviti sramotnu grešku.

M. Marković/Foto: cropix


Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  


-->