KAKAV DAN HRVATSKOG TENISA: Ćorić pobijedio Federera, a Čilić Đokovića

•
  •
  •

U istom danu pali su Federer i Đoković pa za današnji dan možemo reći da ovakav dan hrvatskog tenisa ne pamti.

Marin Čilić osvojio je ATP turnir u Queensu, pobijedivši u dramatičnom finalu Novaka Đokovića rezultatom 5:7, 7:6(4), 6:3.

Borna Ćorić je ranije poslijepodne u finalu Hallea savladao vodećeg tenisača svijeta Rogera Federera.

U finalu Queensa Đoković je dobio prvi set 7:5  u prvom setu oduzeo servis Marinu kod 6:5, a time i dobio uvodnu dionicu igre.

U drugom je Đoković kod 5:4 imao meč loptu, ali nije je iskoristio, a u ‘tie-breaku’ je Čilić sa 7:4 izborio treći set dobivši pet poena zaredom nakon što je gubio 4:2.

U trećem setu Čilić je bio bolji i svoj trenutak dočekao kod 4:3 kada je napravio ‘break’ te s lakoćom meč priveo kraju za konačnih 5:7, 7:6(4), 6:3.

Borna Ćorić je u finalu ATP turnira u Halleu za  dva sata i sedam minuta igre sa 7:6 (6), 3:6 i 6:2 pobijedio prvog igrača svijeta Rogera Federera, skinuvši ga ujedno s trona ATP ljestvice!

Borna je protiv legenadarnog Švicarca izgubio 2015. godine u Dubaiju i ove godine u Indian Wellsu, ali je u Njemačkoj dočekao svoj veliki trenutak.

Kod 5:5 u prvom setu imao je Federer break-loptu i dugo je u tom gemu mučio Ćorića, no uspio se Hrvat obraniti i potom doći do 13. igre. U njoj je zaostao 4-6 i bio je suočen s  dvije set-lopte, ali uspio se izvući i s četiri poena zaredom uzeti prvi set sa 7:6 (6).

U drugoj dionici Švicarac je imao break-lopte u četvrtom i šestom gemu, a kod vodstva 3:4 treću je i realizirao, oduzeo je Ćoriću servis te potom bez izgubljenog poena odservirao za izjednačenje omjera u setovima.

Oba igrača su u trećem setu bili sigurni u svojim servis-gemovima sve do šeste igre, kad je Zagrepčanin kod vodstva 3:2 oduzeo početni udarac Federeru i poveo 4:2! Potom je sigurno odservirao za vodstvo 5:2!
U sljedećem gemu Federer je poveo 40:15, ali Borna je došao do dvije meč-lopte protiv sad već vidno nervoznog Federera, koji je s nekoliko pogrešaka pomogao raspoloženom Hrvatu u skraćivanju meča!

Ćorić je meč završio s 11 aseva, jedan manje od Federera, imao je odličnih 74 posto ubačaja prvog servisa, ali je pokazao i vrlo kvalitetnu igru u polju.

Megy Matičić/foto:atptour