NAPETO U PARIZU: Čilić u četvrtfinalu Roland Garrosa nakon što je ispustio dva seta prednosti

•

Marin Čilić plasirao se četvrtfinale Roland Garrosa nakon dramatičnih pet setova protiv Talijana Fabija Fogninija (6:4, 6:1, 3:6, 6:7, 6:3)

Najbolji hrvatski tenisač poveo je u osmini finala s 2-0 u setovima, ali nakon više od tri sata igre Talijan Fabio Fognini, trenutno 18. igrač svijeta, izjednačio je na 2-2 u tie-breaku četvrtog seta te izborio odlučujući peti set.

U petom setu Čilić je uzeo brejk za 4:3, poveo 5:3 na svom servisu i te još jednom oduzeo servis Talijanu za 3: 2 pobjedu nakon od 3 i pol sata igre.

Marin će se za polufinale boriti s Juanom Martinom Del Potrom, koji je s 3-0 u setovima izbacio Amerikanca Johna Isnera.

Aktualni pobjednici Australian Opena i prvi nositelji u konkurenciji mješovitih parova Splićanin Mate Pavić i kanadska tenisačica Gabriela Dabrowski plasirali su se u polufinale Roland Garrosa.

Pavić i Dabrowski u ponedjeljak su u četvrtfinalu za 59 minuta svladali nizozemski par Demi Schuurs/Matwe Middelkoop sa 6-4, 6-4. U polufinalu Pavić i Dabrowski će igrati protiv Slovenke Katarine Srebotnik i Meksikanca Santiaga Gonzaleza.

U polufinale Roland Garrosa u konkurenciji mješovitih parova plasirali su se i Ivan Dodig i Tajvanka Latisha Chan, koji su u četvrtfinalu pobijedili Amerikanku Nicole Melichar i Austrijanca Alexandera Peyu sa 2-6, 6-4, 10-7.

Dodig i Latisha Chan u polufinalu idu na Nijemicu Annu-Lenu Groenefeld i Kolumbijca Roberta Faraha.