VLADA LIJEVO: Ovo je prijedlog ministara i visokih dužnosnika SDP-ove vlade

prosinac 17, 2015 maxportal
Share Button

VERZIJA LIJEVOOvo je prijedlog premijera, ministara i visokih dužnosnika u slučaju da SDP-ova koalicija s Mostom formira novu Vladu:

1. Predsjednik Vlade : (SDP)



Zoran Milanović

  1. Prvi Potpredsjednk vlade (za nacionalnu sigurnost) i ministar unutarnjih poslova : (SDP)
  2. Ranko Ostojić
  1. potpredsjednik za društvene djelatnosti : (MOST) :  
    Božo Petrov
  2. potpredsjednik za gospodarstvo i ekonomska pitanja : (SDP) :
    Branko Grčić
  1. potpredsjednik za manjinska pitanja : daje SDSS
    – pripaja se Ured za ljudska prava i prava nacionalnih manjina VRH

Uredi koji ostaju:
Ured predsjednika Vlade Republike Hrvatske

Ured za protokol VRH

pripaja se : Direkcija za korištenje službenih zrakoplova – uredu za Protokol

Ured za zakonodavstvo VRH : Vedran Antoljak (prethodno vodio HITROREZ)

Ured za opće poslove Hrvatskog sabora i Vlade Republike Hrvatske VRH

– pripaja se : Digitalni informacijsko-dokumentacijski ured VRH

Državna ministarstva :
5./1.  ministarstvo unutarnjih poslova : (vdi PPV – 2.)

6./2. ministarstvo obrane : (SDP) :
Ante Kotromanović

– pripaja se : Ured za razminiranje VRH

3./7. ministarstvo financija : (SDP) :
Boris Lalovac

Pripaja se : Ured za unutarnju reviziju VRH

4./8. ministarstvo vanjskih poslova : (HNS) :
Vesna Pusić

Ostala ministarstva :
5./9. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta : (SDP) :

Arsen Bauk

6./10. Ministarstvo pravosuđa (MOST) :

Dario Čehić

– pripaja se :  Ured zastupnika Republike Hrvatske pred Europskim sudom za ljudska prava  

– pripaja se : Ured Komisije za odnose s vjerskim zajednicama

  1. ministarstvo uprave : (MOST) :  
    Suzana Lovrenčić
    – pripaja se : Ured za udruge

– zamjenik ministra /državni tajnik : (SDP) :

Orsat Miljenić

8./11. ministarstvo regionalnog i ruralnog razvoja, šumarstva i vodoprivrede : (SDP) :
Tihomir Jakovina

[ex. Resor Grčić razdvaja se na MRR i MEF (novo ministarstvo)]

– državni tajnik za šumarstvo : daje A-HSS

9./12. ministarstvo turizma : (IDS) :
Dario Lorencin
– Ukida se HTZ, sve ingerencije HTZ-a prelaze na regionalnu razinu (privremeno na županije)

– 50% prihoda ex.HTZ-a ostaje za centraliziranu promidžbu u razdjelu MINT

10./13. ministarstvo rada i mirovinskog sustava : (Laburisti) :
Nansi Tirelli

– državni tajnik / zamjenik ministra –  daje HSU

11./14. ministarstvo zdravlja : (SDP) :
Siniša Varga

– pripaja se : Ured za suzbijanje zlouporabe droga

12./15. ministarstvo zaštite okoliša :  (SDP) :

Mihael Zmajlović
– državni tajnik / zamjenik ministra : (MOST) :

Slaven Dobrović

13./16. ministarstvo gospodarstva : (HNS) :
Ivan Vrdoljak
– državni tajnik za energetiku / zamjenik ministra : (NS-R):

Radimir Čačić

  1. /17. ministarstvo branitelja : (BM365) :
    Mirko Ljubičić

15./18.  ministarstvo socijalne politike, obitelji i mladih : (SDP) :

Milanka Opačić
– pripaja se Ured za ravnopravnost spolova

– zamjenica : (MOST) :

16./19. ministarstvo poljoprivrede : (HDSSB) :

Željko Kraljičak
(za status HCPHS, SS, HPA, APZ i drugih srodnih poljoprivrednih institucija, vidi dokumente : reforma državnih agencija)

17./20. ministarstvo obrta, malog i srednjeg poduzetništva : (SDP) :

Siniša Hajdaš Dončić, ex. Ministar Maras >> odlazi u BICRO

18./21. ministarstvo pomorstva, prometa i infrastrukture :  (MOST) :

Marijan Rajsman19./22. ministarstvo graditeljstva : (HNS) :

Anka Mrak-Taritaš
– pripaja se : Državni ured za obnovu i stambeno zbrinjavanje
– pripaja se Fond za obnovu Grada Vukovara : kandidat : Glavašević

20./23. Ministarstvo kulture : (HNS):

Berislav Šipuš

21./24. Ministarstvo europskih fondova : (MOST) :

Tomislav Panenić
– izdvaja se iz ministarstva RRR

22./25. Ministarstvo za migracije : (MOST) :

Anđelko Akrap
– pripaja se : Državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske


Državni ured za upravljanje državnom imovinom : (SDP) : Pejnović (ostaje)

Državni ured za središnju javnu nabavu : ?

SABOR :

Predsjednik Sabora : (HRID) : Drago Prgomet

Potpredsjednik Sabora : (SDP) : Stazić
Potpredsjednik Sabora : (HNS) : Batinić
Potpredsjednik Sabora : (SDP) : Leko

Potpredsjednik Sabora : (HDZ)  : Reiner

Guverner HNB-a : (MOST) : Ivan Lovrinović

Agencija za poljoprivredno zemljište : (MOST): Ljiljana Ambrušec

Agencija za elektroničke medije : (HRID) : Irena Petrijevčanin Vuksanović

HZZO ili HALMED ili HZHM : Ines Strenja Linić

Ravnatelj HRT : Velimir Visković (nezavisni)



Komentari
Share Button