Zagreb remizirao s PSG-om u Parizu: Zagrebašima suci ukrali gostujuću pobjedu

•
  •
  •
  •

Rukometaši PPD Zagreba sjajnom utakmicom protiv PSG-a oprostili su se od ovogodišnje Lige prvaka. Zagrebaši su odigrali 32:32 u sportskoj dvorani Georges Carpentiere u Parizu.

Igrači Veselina Vujovića sjajno su odigrali uzvratnu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka, no nakon poraza u zagrebačkoj Areni (20:28), teško je bilo očekivati čudo i prolazak na završni turnir u Kölnu (28./29. svibnja).

Naime, PPD je u posljednje tri minute ušla s tri pogotka prednosti (32:29), ali gol Luke Šebetića ostao je zadnji što su ga rukometaši hrvatskog prvaka uspjeli postići na gostovanju u Parizu. S dva pogotka Hansena i jednim Abaloa, uz preočitu sudačku pomoć, domaća je momčad uspjela na kraju izbjeći poraz.

Prolaz PSG-a na Final Four nije bio upitan nakon zagrebačkih 28:20, ali Zagrebaši su u Parizu pokazali da se, čak i u oslabljenom sastavu, mogu nositi sa zvijezdama PSG-a.

Nažalost, promašaji Šebetića i Kovačevića u posljednje dvije minute utakmice odnijele su vrijednu pobjedu.

Najbolji u redovima PPD-a bio je Zlatko Horvat s osam pogodak, Tin Kontrec zabio je šest, dok su po pet golova upisali Mandalinić, Šušnja i Šebetić.

U redovima PSG-a najbolji je bio Ukrajinac Sergij Onufrijenko sa sedam golova, a po pet pogodaka upisali su Mikkel Hansen i Nikola Karabatić.

Uz PSG, na Final Fouru, kojem će 28. i 29. svibnja domaćin biti njemački Köln, igrat će i Kielce, Kiel i Veszprem.