BAYERN-DINAMO 5:0 Bavarci ‘petardom’ pokazali Dinamu gdje mu je mjesto – VIDEO

•
  •
  •
  •

Nakon 45 utakmica u nizu bez poraza i spektakularne pobjede nad  Arsenalom kao šlagom na torti, Dinamo je bolno prizemljio na Allianz Areni u Münchenu, gdje je Bayern u drugom kolu skupine F Lige prvaka slavio s uvjerljivih 5:0 (4:0).

U posljednjih sedam europskih utakmica, uključujući večerašnju, Bayern ima sedam pobjeda, uz gol razliku 27:3. Zadnji put hrvatski prvak je poražen 27. listopada 2014. od Astre Giurgiu (1:0) u Europskoj ligi.

Bila je to utakmica na jedan gol tijekom koje su Bavarci dominirali svih 90 minuta uputivši prema Eduardu 22 udaraca. Modri su odlijevali napadima prvih 13 minuta, a tada je krenuo bavarski stroj.

Kimmich u trećoj i Götze u četvrtoj minuti nisu bili precizni, a u 10. minuti Dinamov vratar Eduardo brani udarac Boatenga. Dvije minute kasnije prvi pokušaj prema golu bilježi Robert Robert Lewandowski, a u 13. minuti Bayern je (pre)rano poveo.
Costa je pobjegao braniču i niskim udarcem svladao Eduarda. To mu je bio ukupno sedmi gol u Ligi prvaka.

Bayern je nastavio dominirati, pa je u 21. minuti na 2:0 povisio Lewandowski. Mladi branič modrih Filip Benković teško je pogriješio i poslao je glavom loptu ravno prema Thiagu Alcantari, a ovaj precizno upošljava sigurnog Lewandowskog.

I dok su prva dva gola domaćina bila plod velikih pogrešaka Dinamovih igrača, treći je pao nakon lijepe akcije. Götze je odigrao lijepi dupli pas s Comanom i onda pucao prema Eduardu, no udarac je bio prejak za gostujućeg vratara.

Prijetnja je napokon došla i od Dinama, u 26. minuti Soudani je prisilio Neuera na obranu, ali dvije minute kasnije Lewandowski kažnjava tu drskost pogotkom nakon udarca iz kuta Douglasa Coste. Sjajnom Poljaku bio je to deveti gol u tri utakmice.

U prvih pola sata Bayern je imao 72 posto posjeda lopte i to mu je donijelo uvjerljivo vodstvo.

U drugo poluvrijeme Guardiolina momčad krenula je nešto opreznije, no Lewandowski jednostavno ne može prestati zabijati i u 55. minuti na asistenciju Alcantare još jednom nadmudruje Eduarda za hat-trick i sad već čak 17 golova u svim natjecanjima za klub i reprezentaciju ove sezone.

Do kraja jednostranog ogleda Dinamo se orijentirao na to da spriječi ulazak u povijesne knjige nekim još katastrofalnijim porazom. U 58. minuti Antolić je izveo prvi udarac Dinama prema golu, no samo statistički jer promašio vrata za više od desetak metara. U 71. minuti svježi Marko Rog je pronašaoFernandesa, čiji udarac ide visoko iznad gola Neuera, a minutu kasnije i udarac Henriqueza završava na tribinama.

U 74. minuti Götze pogađa vratnicu, a Eduardo u 75. minutu skida loptu s noge Lewandowskog, pa je Dinamo s kultne Allianz Arene ipak otišao bez strašnije rezultatske katastrofe.

Dinamu u trećem kolu slijedi maksimirski susret s grčkim Olympiakosom, koji je u Londonu s 2:3 iznenadio Arsenal. Golove za grčkog prvaka zabili su Felipe Pardo (33), Kostas Fortounis (40) i Alfred Finnbogason (66), dok su pogotke za Arsenal zabili Theo Walcott (35) i Alexsis Sanchez (65).

Nakon dva kola na ljestvici vodi Bayern sa šest bodova, Olympiakos i Dinamo imaju po tri boda, dok je na začelju Arsenal bez bodova.

Dinamo u iduća dva kola igra protiv Olympiakosa. Prvi susret je na rasporedu 20. listopada u Zagrebu, a uzvrat je 4. studenog u Pireju. U trećem kolu Arsenal će ugostiti Bayern, a idućem kolu je uzvrat u Munchenu.

BAYERN – DINAMO 5-0
Pred 70.000 gledatelja na stadionu Allianz Arena sudi Kulbakov iz Bjelorusije.
Strijelci: 1-0 Douglas Costa (13), 2-0 Lewandowski (21), 3-0 Goetze (25), 4-0 Lewandowski (28), 5-0 Lewandowski (55)

BAYERN: Neuer, Lahm, Boateng (Rafinha, 63), Alaba, Bernat (Javi Martinez, 46); Thiago, Kimmich, Gotze; Coman, Douglas Costa (Mueller, 58), Lewandowski
DINAMO: Eduardo, Matel, Taravel, Benković (Goncalo, 46), Pivarić; Ademi, Machado (Rog, 61), Antolić; Soudani, Pjaca (Henriquez, 69), Fernandes