‘LJUBI SVOJU ZEMLJU’ – Mladi košarkaši plasman u finale slavili uz Thompsona

•
  •
  •
  •

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 20 godina osvojila je srebrenu medalju  na Europskog prvenstva u njemačkom Chemnitzu. U Finalu je bio bolji Izrael  80:66.

Ovo je bilo prvi put u povijesti da se hrvatska košarkaška reprezentacija ovog uzrasta borila za zlatno odličje na Europskom prvenstvu, a uspjeh je tim veći, ako se zna da je ova generacija prošle godine još igrala u B diviziji i plasmanom u finale izborila pravo nastupa među najboljim europskim reprezentacijama.

Na putu do finala reprezentacija pod vodstvom izbornika Damira Rajkovića u skupini je svladala Francusku (68-56), Ukrajinu (93-78) i Španjolsku (85-70).

U osmini finala Hrvatska je svladala Veliku Britaniju (93-62) u četvrtfinalu bila bolja od Italije (79-68), a u polufinalu, u dramatičnoj utakmici nadigrala i Njemačku (69-61).

Plasman u finali mladi hrvatski košarkaši proslavili su uz Thompsonovu pjemu “Ljubi svoju zemlju”