•
  •
  •
  •

Utakmica nogometnog kupa Hrvatske između Šibenika i Hajduka, igrana na Šubićevu, imala je krvavu uvertiru.

U središtu Šibenika izbila je masovna tučnjava pripadnika gostujuće navijačke skupine Torcide i domaćih Funcuta. Srećom vrlo brzo je stigla policija.

Jednog je navijača odvela hitna pomoć, sedamdeset i šest navijača je privedeno od kojih 61 navijač  Torcida i 15 navijača navijačke skupine Funcuti, doznaje se u policiji.

Do masovne tučnjave došlo je oko 15:30 na “starom pazaru” u središtu Šibenika gdje je lokalna navijačka skupina Funcuti najavila i kao skup redovno prijavila da će se od 16 sati okupljati na toj lokaciji, a uoči utakmice se organizirano ulicama grada korteom uputiti prema stadionu.

No, dok su oni pjevali i pripremali se pojavila se skupina od tridesetak navijača protivničke momčadi koji su ih napali.

Policija je od ujutro najavljivala kako će zbog utakmice kontrolirati vozila koja budu dolazili iz smjera Splita i Zadra te da će događanja prije utakmice, kao i sve ono na tribinama tijekom utakmice, snimati foto i video opremom.

Inače, prvoligaš Hajduk dolazi u goste drugoligašu HNK-u Šibenik prvi put nakon šest godina i svih pet tisuća mjesta na tribinama je rasprodano.

Hajduk je pobijedi  1:0 sjajnom golom Fomitschowa iz slobodnog udarca u 32. minuti i plasirao se u četvrtinale Hrvatskog nogometnog kupa.