DINAMO – OSIJEK 1:0 Veliki derbi odlučila velika greška – video

•
  •
  •
  •

U najvažnijoj utakmici dosadašnjeg dijela prvenstva, derbiju 21. kola između Dinama i Osijeka na Maksimiru, domaćin je slavio s mininalnih 1:0 (1-0). Igrač utakmice je vratar Dinama Dominik Livaković

Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Mislav Oršić u 15. minuti. Napadač Dinama iskoristio je kardinalnu pogrešku braniča Osijeka Igora Silve koji je neometan pao preko lopte u vlastitom kaznenom prostoru te ostavio “zicer” Oršiću, koji je taj poklon iskoristio i mirno svladao Ivušića.

Bila je to prva prilika na utakmici koja je odmah iskorištena. Do kraja prvog dijela oba sastava stvorila su po jednu dobru šansu, no istaknuli su se vratari. Prvo je Ivušić u 32. minuti odličnom obranom zaustavio pokušaj Ivanušeca, da bi u samoj završnici prvog poluvremena Osijek odigrao svoju najbolju kombinaciju. Bočkaj je lijepo proigrao Bohara, uslijedio je udarac sa 10-ak metara iskosa pod gredu, no Livaković je uspio podići ruke i odbiti loptu.

Na samom početku nastavka ponovno je Ivanušec bio u prilici povisiti prednost Dinama, no njegov pokušaj sa 12-ak metara s desne strane osjeo je na vratnici.

Osijek je najbliži poravnanju bio u razdoblju od 62. do 63. minute, ali Livaković je s dvije odlične intervencije sačuvao prednost Dinama. Reprezentativni vratar je u 62. minuti u korner izbacio odličan pokušaj glavom Lončara, da bi samo minutu potom odbio i lukavi pokušaj Bočkaja, koji je pokušao pogoditi pod samu gredu.

Novu veliku priliku za Dinamo imao je Petković u 77. minuti, on se probio kroz obranu gostiju, došao u peterac, poslao loptu i pored Ivušića, no Miloš je uspio zaustaviti taj udarac metar ispred gol-linije i otkloniti opasnost.

Debitant u momčadi Dinama Ristovski ( odigrao je odlično utakmicu) morao je u 78. minuti napustiti travnjak nakon što je u razmaku od samo šest minuta dobio dva žuta kartona, ali Osijek nije uspio iskoristiti igrača više na terenu. Štoviše, mogao je Dinamo i povećati prednost, Oršić se u 80. minuti sjurio po lijevom krilu i – poslao loptu pored gola.

U posljednjim sekundama susreta, koji je, bez  produžen više od 10 minuta( zašto?), još jednom se istaknuo Livaković, koji je zaustavio snažan udarac Bohara koji je išao pod samu gredu.

Vodeći Dinamo sada ima 48 bodova, tri više od drugog Osijeka, dok je treća Gorica sa 39 bodova i utakmicom manje.

R.I: /Foto:pxll