•
  •
  •
  •

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je u Rijeci od Španjolske 2:3 u dvoboju šeste skupine kvalifikacija za EURO. ‘Mali vatreni’ su i s igračem manje igrali bolje, postigli dva gola, a u zadnjim trenucima u istom napadu pogodili vratnicu i gredu.

Španjolska je trima pogocima razbila brojčano inferiornu Hrvatsku u prvih sat vremena igre. Međutim, izabranici Nenada Gračana nisu se predali. Pašalić i Radošević su smanjili, Kovačić i Halilović u sudačkoj nadoknadi tresli okvir gola.

Dvoboj je odlučila neopreznost hrvatskog braniča Denisa Kolingera u 18. minuti kada je srušio španjolskog napadača Inakia Wiliamsa, te zaradio isključenje, a Gerard Deulofeu je s “bijele točke” doveo Španjolce u vodstvo. S igračem manje izabranici Nenada Gračana su izdržali do 41. minutekada je Marco Asensio pogodio za 2-0.
U 54. minuti katastrofalno je pogriješio naš vratar Livaković koji je praktički dodao loptu Deulofeu, a napadač Evertona lako zabija svoj drugi gol na utakmici. U 64. minuti Mario Pašalić smanjuje na 1-3 nakon što je slobodan udarac Radoševića blokiran, a veznjak Monaca iz prve snažno pogađa španjolsku mrežu.

U 80. minuti španjolski branič Mere ruši Tudora u kaznenom prostoru, a nizozemski sudac dosuđuje kazneni udarac, uz crveni karton Mereu. Radošević je precizni izvođač s “bijele točke”.

Hrvatska je imala nevjerojatnu šansu za izjednačenje u drugoj minuti sudačke nadoknade – prvo je Kovačić iz daljine pogodio vratnicu, a u nastavku akcije Halilović je uzdrmao gredu.

Španjolska je preuzela vodstvo na ljestvici s 13 bodova, Hrvatska ima 12, Švedska 10, Gruzija 6, Estonija 4, a San Marino 4 boda. Sljedeću utakmicu Hrvatska U-21 igra 24. ožujka u gostima kod Španjolske.

Počeli smo malo impresionirano, a utakmica je krenula u jednom drugom smjeru nakon prvog španjolskog gola i našeg crvenog kartona (Kolinger, 18. minuta). Vratili smo se, postigli dva gola, a na kraju imali i šanse za treći koje nismo uspjeli iskoristiti, rekao je Gračan i dodao: Najvažnije je da navijači uživaju u ovakvom spektaklu. Nažalost, nismo izašli kao pobjednici, ali tako je to u sportu.

‘Nema previše smisla vraćati se na priče o ozlijeđenim igračima, tu su bili naši drugi dečki koji su odrađivali posao, a kod isključenja smo ispali u sredini jednom okomitom loptom, na što smo upozoravali’, zaključio je Gračan za HNS.

Španjolski izbornik Albert Celades izjavio je kako se sve odvijalo prema njegovom planu do sredine drugog poluvremena.

‘Jako sam zadovoljan pobjedom protiv kvalitetnog protivnika na teškom gostovanju. Izvrsno smo igrali do vodstva 3:0, ali mučili smo se od Pašalićevog gola do samog kraja. Tada su Hrvati krenuli u napad i imali smo problema s kontrolom igre. Kovačić je odličan, a poznajemo i Halilovićev talent, on ove sezone igra još bolje u Sportingu.’