ANDERLECHT – DINAMO 0:2 Modri razbili Belgijce za prvo mjesto u skupini – video

•
  •
  •
  •

Goropadni Dinamo je u 2. kolu skupine D Europa lige u Bruxellesu pobijedio Anderlecht 2:0 i napravio veliki korak prema prolasku skupine.

Hajrović je u 19. minuti zabio iz penala, a Gojak je u 68. minuti riješio pitanje pobjednika. Mogao je Dinamo slaviti i većom razlikom, ali su “modri” promašili nekoliko velikih prilika.

Anderlecht je od 46. minute igrao s deset igrača nakon što je Vranješ dobio drugi žuti karton. U sudačkoj nadoknadi je i Theophile dobio drugi žuti karton i neće moći igrati u Trnavi.

U prvih petnaestak minuta gledali smo žustru i dinamičnu utakmicu s puno kontakta pa je i sudac imao pune ruke posla s obzirom da su obje ekipe pokušavale pod svaku cijenu nametnuti svoj stil igre. Prvu pravu priliku imao je Dani Olmo koji je snažno pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla malo pored desne vratnice.

Samo tri minute kasnije raspoloženi Bruno Petković se lijepo oslobodio čuvara i kad je izgledalo da je otišao previše u stranu, pojavio se domaći branič Ognjen Vranješ i srušio ga, a sudac automatski pokazuje na bijelu točku. Loptu je uzeo Izet Hajrović i realizirao kazneni udarac za 0:1 vodstvo Dinama u 19. minuti susreta.

Dinamo je imao priliku iskoristiti evidentnu Anderlechtovu zbunjenost ovim pogotkom, ali Oršić pa Gojak su promašili dvije sjajne prilike u narednih par minuta.

U 33. minuti vidjeli smo prvu pravu priliku za domaćina. Santini puca iz gužve u srcu kaznenog prostora, ali neprecizno te lopta od bloka odlazi samo u korner. Par minuta prije odlaska na pauzu, Ademija je pogodila lopta u tijelo i domaćini su tražili jedanaesterac, ali sudac je pokazao samo na korner zastavicu.

Odmah na početku drugog poluvremena, u 46. minuti neoprezan start Ognjena Vranješa, koji je već imao žuti karton jer je skrivio penal na Hajroviću, na Danija Olma kojeg je srušio i to je bio slobodan udarac za Dinamo, ali što je važnije crveni karton za Vranješa. Gosti su morali cijelo drugo poluvrijeme igrati s igračem manje.

U 48. minuti dinamovci su digli ruke u znak slavlja jer je udarac Hajrovića zaustavio vratar Didillon, kako se činilo iza linije, ali gol tehnologija je to demantirala i vidjeli smo da je nedostajalo par centimetara da lopta cijelim obujmom pređe gol liniju.

Dinamo je pokazao odličnu igru i gol je visio u zraku pa u 59. minuti Dani Olmo je zatresao gredu nakon odlične akcije. Kanonada se nastavila, a ovog puta Dinamo je pomazila sreća jer je udarac Amera Gojaka pogodio Makarenka u bloku te lopta odlazi u mrežu s obzirom da je vratar već bio na podu. Dinamo je poveo 0:2. Bila je to sjajna akcija i duplo odigravanje petom koje je rezultiralo prekrasnim pogotkom.

Dinamo je nakon uvjerljivog vodstva bio zadovoljan rezultatom dok Anderlecht nije imao snage uzvratiti pa je završnih pola sata prošlo u nešto sporijem tempu. Odigrao je Dinamo sjajnu utakmicu i potpuno nadigrao Anderlecht za drugu uzastopnu pobjedu u skupini.

U drugom susretu ove skupine, Fenerbahče je pobijedio Spartak iz Trnave 2:0, a Dinamo se sa šest bodova odvojio na prvom mjestu skupine pa se san o europskom proljeću čini kao realnost.