ATLETICO – BARCELONA 2:0 Atletico nikad lakše razbio nemoćnu Barcelonu

•
  •
  •
  •

U derbiju osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je pobijedio Barcelonu sa 2-0 pridruživši se na vrhu ljestvice gradskom suparniku Realu.

Španjolski prvak je sav posao obavio u prvom dijelu, a kod oba gola sudjelovali su Joao Felix i strijelci Thomas Lemar i Luis Suarez.

Atletico je poveo nakon sjajne akcije u 24. minuti. Felix je povukao loptu uposlivši Suareza koji je odmah produžio do Lemara, a ovaj pogodio za 1-0.

Barca je mogla izjednačiti tri minute kasnije, no Coutinho je loše pucao. U samoj završnici prvog dijela domaćin je zabio i drugi gol. Ponovo je akciju pokrenuo Felix, no ovoga puta je dodao do Lemara, a ovaj je uzvratio Suarezu za asistenciju kod prvog gola. Sjajni urugvajski napadač je izašao sam ispred Marca Andrea ter Stegena mirno pogodivši za 2-0.

Suarez je tako zabio svakom od 31 kluba protiv kojeg je igrao u španjolskom prvenstvu. Posljednja na listi njegovih žrtava našla se Barcelona čiji je dres nosio 283 puta. S druge strane Lemar je prvi puta otkako je 2018. stigao u Atletico u jednoj utakmici upisao pogodak i asistenciju.

Barca je ovim porazom nastavila seriju očajnih rezultata, u zadnjih šest susret upisala je samo jednu pobjedu, tri poraza i dva remija.

U ranije odigranom susretu Mallorca je pobijedila Levente sa 1-0.

Pobjedu domaćinu donio je Iddrisa Baba golom u 75. minuti. Pet minuta prije kraja susreta Levante je imao sjajnu priliku za izjednačenje, no Jose Luis Morales nije realizirao jedanaesterac.

Osasuna je identičnim rezultatom pobijedila Rayo Vallecano, a pogodak odluke zabio je Manu Sanchez u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Cote je ubacio s lijeve strane, a Sanchez glavom zabio za pobjedu momčadi iz Pamplone. Hrvatski reprezentativac Ante Budimir je kod domaćina i dalje izvan stroja.

Na vrhu ljestvice je Real Madrid sa 17 bodova, koliko ima i Atletico Madrid uz slabiju razliku pogodaka. Stepenicu niže je Real Sociedad sa 16 bodova, dok Sevilla i Osasuna imaaju po 14 bodova.