•
  •
  •
  •

Aktualna svjetska prvakinja, džudašica Barbara Matić, nije osvojila brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u kategoriji do 70 kilograma.

U borbi za broncu pobijedila ju je Ruskinja Madina Taimazova.

Aktualna svjetska prvakinja oprezno je ušla u borbu, zbog čega je dobila opomenu zbog neaktivnosti. Nakon opomene je pojačala ritam, no do kraja nije bilo pobjednika, pa je borba otišla u golden score. Nažalost, nakon minute i pol borbe slavila je Ruskinja.

Matić je u prvom meču dana svladala Portugalku Barbaru Timo ipponom. No u četvrtfinalu je izgubila od Austrijanke Michaele Polleres 0:1. Austrijanka je tako uzvratila Barbari za nedavni poraz u polufinalu svjetskog prvenstva.

Hrvatska judašica je potom preko repesaža ipak stigla do borbe za odličje. U prvoj borbi je ipponom svladala Talijanku Alice Bellandi. Matić je od početka nametnula svoj ritam, no borba je otišla u golden score, gdje je slavila ipponom.

Matić je ranije u četvrtfinalu poražena s 0-1 nakon što je u prvom meču dana svladala Portugalku Barbaru Timo ipponom. Do borbe za broncu došla je nakon što je u prvom meču repasaža pobijedila Talijanku Alice Bellandi ipponom u dodatnom vremenu.

Hrvatska džudašica Barbara Matić osigurala je borbu za brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju nakon što je u srijedu u repasažu 1:0 ipponom svladala Talijanku Alice Bellandi.