Bayern i PSG ušli u četvrtfinale Lige prvaka, Kane i Mbappe po dva gola

•
  •
  •
  •

Nakon minimalnog poraza u Rimu (0:1) Bayern je u uzvratu na Allianz Areni bio uvjerljiv protiv Lazija te je slavio s 3:0 i prošao u četvrtfinale.  PSG je na gostovanju u San Sebastianu kod Real Sociedada slavio s 2:1 te potvrdio prolaz.

Bayern je u uzvratnom susretu osmine finala u Münchenu pobijedio Lazio sa 3-0 nadoknadivši poraz 0-1 iz prve utakmice igrane u Rimu, dok je u drugom susretu večeri PSG na gostovanju u San Sebastianu porazio Real Sociedad sa 2-1 potvrdivši pariških 2-0.

Bavarci su napokon pružili sjajnu predstavu, dominirali su praktički cijeli susret, imali su daleko više prilika i udaraca (22 / 4) i sasvim zasluženo su izborili 12. slavlje u posljednjih 13 nastupa u osmini finala LP. Dva gola je zabio Harry Kane (39, 66), a jednog Thomas Muller (45+2).

Prvu veliku priliku njemački sastav je imao u šestoj minuti, iz izgledne pozicije je pucao Leroy Sane, ali je Ivan Provedel bio siguran. U 14. minuti je opasno pucao i Jamal Musiala, ali je Provedel sjajno reagirao.

Uslijedili su i udarci Sanea, Raphaela Guerreira, te Harryja Kanea, ali bez promjene rezultata. Najbolju priliku u prvom dijelu gosti su imali u 37. minuti.

Mattia Zaccagni je zavrnuo loptu u šesnaesterac, Matthijs de Ligt nije najbolje očistio i lopta je došla do Cire Immobilea koji je iz blizine pucao glavom pored gola.

Kazna za promašenu priliku je stigla dvije minute kasnije. Guerreiro je pucao nakon povratne lopte, no loše je zahvatio loptu, međutim Harry Kane se snašao i glavom pogodio za 1-0.

U posljednjim trenucima prvog dijela Bayern je zabio i drugi gol. Guerreiro je izveo korner, lopta se odbila do De Ligta koji je opalio iz prve, a Thomas Muller glavom skrenuo loptu u mrežu.

Bio je to njegov 54. gol u Ligi prvaka, te 104. pobjeda u 148 nastupa u elitnom natjecanju Starog kontinenta. Samo Cristiano Ronaldo ima više pobjeda (115).

Bayern je sve dvojbe otklonio u 66. minuti, Sane je odlično pucao, Provedel još jednom obranio, no Kane je posprebio odbijanac za svoj drugi gol na utakmici. Bio je to njegov 33. gol ove sezone, te šesti u Ligi prvaka uz tri asistencije.

Engleski napadač je sve bliže osobnom rekordu u Ligi prvaka koji je postavio u sezoni 2017/18., kada je upisao sedam golova i dvije asistencije za Tottenham.

PSG rutinski do prolaska

Kylian Mbappe briljirao je u pobjedi PSG-a kod Real Sociedada. Francuska momčad došla je u Španjolsku s dva gola prednosti, a Mbappe se sam pobrinuo da se ta prednost udvostruči.

Zabio je najprije u 15. minuti, dobio je loptu na lijevom krilu, ušao je u sredinu na desnu nogu i pogodio precizno dalji kut za 0:1.

U 56. minuti Mbappe je istrčao sam u kontru i jednostavno pogodio za 0:2 u bliži kut. Real Sociedad je napadao i na kraju stigao do počasnog pogotka. Zabio ga je u 89. minuti Mikel Merino

U srijedu su na rasporedu još dva susreta osmine finala, Manchester City i FC Kopenhagen, te Real Madrid – RB Leipzig. City je u prvom susretu u Kopenhagenu pobijedio s 3-1, dok je Real slavio u Leipzigu s 1-0.

Preostale četiri utakmice na rasporedu su idući tjedan.

U utorak, 12. ožujka sastaju se Arsenal – Porto (0-1), te Barcelona – Napoli (1-1), a dan kasnije igraju Atletico Madrid – Inter (0-1), te Borussia Dortmund – PSV Eindhoven (1-1).