•
  •
  •
  •

TORCIDA je utakmicu Hajduka i Rudeša otvorila s devet minuta šutnje, u znak prosvjeda zbog devet bodova zaostatka za Dinamom, a zaključila gromovitim povicima, prijetnjama i nasiljem prema igračima.

Hajduk je prvo poluvrijeme završioo vodstvom Hajduka 2:0, a strijelci su bili Lopez i Ohandza. U drugom dijelu gosti su napravili potpuni preokret dvama pogocima Entrene i jednim Budimira i pobijediti 3:2..

Torcida je cijelu utakmicu zazivala odlazak uprave, a kraj susreta protiv posljednje momčadi HNL-a bijesni su dočekali.  Igrače su zasuli zvižducima, uvredama i stolicama!

“Dobit ćete batine”, “Igrajte, pičkice!”, “Srami se Hajduče”, “Uprava, odlazi”, “Skidajte dresove” – orilo se sa svih tribina poljudskog stadiona, a kaos je krenuo kada su igrači na kraju utakmice došli pod sjevernu tribinu.

Torcida je dozivala i postrojila igrače, a kapetan Zoran Nižić krenuo je u prepirku s navijačima koji su zasuli teren raznim predmetima. Fran Tudor dobio je udarac u glavu. Letjele su i stolice.

Prvi put Torcida je ovako žestoko i nasilno ustala protiv igrača, Ivana Kosa i njegove uprave. Uoči utakmice izvjesili su transparente sljedećeg sadržaja:

”Iskorak je za pedere – Hajduk je za ratnike”

”9 minuta tišine za minus 9 bodova na tablici”

– Devet minuta tišine za -9 na tablici. Previše teorije, premalo prakse.

– Kad se igra derbi, hrabrost se ne ostavlja kući.

– Šalinoviću, to je ta godina…?! Ili opet iduća?

Nakon poraza od Rudeša Hajdukov trenera Joana Carrilla je dočekalo pitanje je li podnio ostavku…

– Ne, neću napustiti ekipu. Ja imam više informacija od vas, moj ugovor je tu, ne mogu ništa učiniti, a ako vodstvo kluba misli da ne zaslužujem tu biti, to je na njima. Meni kao treneru ostaje da radim i mislim na sljedeću utakmicu. Mislio sam da će prvo pitanje biti kako ja vidim utakmicu – odgovorio je Carrillo.