Bivši izbornik Srbije: ‘Sramota je da Zrinjskom daju igrati u Europi’

•
  •
  •
  •

Dick Advocaat, dugo će pamtiti utakmicu između Zrinjskog i AZ Alkmaara zbog nepromišljenje izjave na poluvremenu kojom je pokušao poniziti bosansko-hercegovačkog prvaka pri vodstvu gostiju od 3:0.

Zrinjski je nakon prvih 45 minuta gubio rezultatom 3:0 i izgledalo je kako će u prvoj utakmici grupne faze doživjeti rezultatsku katastrofu, no onda je uslijedio spektakularan preokret, čak četiri gola u mreži Nizozemaca i na kraju pobjeda Rendulićeve momčadi 4:3.

Na poluvremenu utakmice, kada je Zrinjski imao zaostatak od 3:0, Dick Advocaat je dao izjavu koja bi ga mogla proganjati do kraja života:

“Ovo je neshvatljivo. Zašto je ovakvim ekipama uopće dozvoljeno da se natječu u europskim kupovima?” pitao se Advocaat.

U drugom poluvremenu ipak je doznao kakve čari pruža nogomet te se nadamo da će sada ljudima u AZ Alkmaar poslati račun zbog svoje blamaže.

No u drugom dijelu je Zrinjski protiv kluba iz vrha Eredivisie i bivšeg Advocaatovog poslodavca izveo čudesan preokret te pobijedio 4:3.

Advocaatova izjava odmah je postala viralna na društvenim mrežama, a onaj koji se rugao Zrinjskom sada je sam postao predmet ismijavanja

Tijekom svoje bogate trenerske karijere, Advocaat je između ostalih, vodio Nizozemsku, Srbiju, Belgiju, Rusiju, Ujedinjene Arapske Emirate, Južnu Koreju…