BODO/GLIMT – DINAMO 1:0 Modri poraženi u Norveškoj, Petković pri kraju promašio zicer

•

Nogometaši Dinama upisali su minimalni 1:0 poraz u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka protiv norveškog Bodo/Glimta. Unatoč porazu dojam je da je Dinamo bolja momčad koja na Maksimiru ima poprilične šanse za prolaz.

Pogodak za pobjedu Norvežana postigao je u 37. minuti udarcem glavom Amahl Pellegrino na ubačaj Mugishe. Obrana Dinama mogla je, i morala, bolje regirati u toj situaciji.

Mogao je Dinamo i puno gore proći na sjeveru Norveške, a mogao je na kraju Bruno Petković i šokirati domaćina pred sami kraj utakmice kada je promašio veliku šansu.

Dinamo je boljom igrom u nastavku stvorio nekoliko prilika, u 71. minuti je Martin Baturina i postigao pogodak, ali je on poništen zbog zaleđa u kojem se u začetku akcije našao Bruno Petković.

Velika prilika za Dinamo imao je Petković u 86. minuti. Napadač Dinama othrvao se dvojici igrača, pobjegao je obrani gostiju  i šutirao na ulasku u šesnaesterac, ali njegov snažni udarac otišao je malo pored gola.

Modri su proigrali prekasno u nastavku utakmice, no usrkos porazu ostaje dojam kako je Dinamo bolja momčad koja na Maksimiru ima poprilične šanse za prolaz.

Uzvrat na Maksimiru na rasporedu je u srijedu, 24. kolovoza, s početkom u 21 sat.

BODO/GLIMT – DINAMO 1:0 (Pellegrino 37‘)

BODO/GLIMT (4-3-3): Haikin – Sampsted, Amundsen, Hoibraten, Wembangomo – Saltnes, Hagen (Od 81. Gronbaek), Vetlesen – Mvuka (Od 81. Koomson), Salvesen (Od 68. Epsejord), Pellegrino

DINAMO (4-2-3-1): Livaković – Ristovski, B. Šutalo, Lauritsen, Ljubičić – Mišić, Ademi – Špikić (Od 46. Ivanušec), Baturina (Od 77. Gojak), Oršić (Od 69. Emreli) – Drmić (Od 46. Petković)

Bodø – Stadion Aspmyra. Gledatelja: 7,750. Sudac: Danny Makkelie (Nizozemska)