Bolan poraz na Poljudu! Istra šokirala Hajduk u 101. minuti

•
  •
  •
  •

Istra je golom u 101. minuti 1:0 pobjedila  Hajduk na krcatom Poljudu. Gol je zabio Mateo Lisica. Hajduk nije uspio nastaviti savršeni niz ove sezone u SuperSport HNL-u. Nakon pet pobjeda, uslijedio je i prvi poraz.

Ovim kiksom Hajduk je propustio pobjeći Dinamu na ogromnih +11. Dinamo u nedjelju gostuje u Osijeku u derbiju kola, a čeka ga i odgođena utakmica s Lokomotivom.

Hajduk je bio puno bolja ekipa, imali su Splićani nekoliko nevjerojatnih šansi, ali su ih ili promašivali ili je vratar Istre Majkić bio na visini zadatka. Krovinović je promašio čisti zicer, a Majkić je čudesno obranio jedan na jedan Melnjaku. Hajduk je preko Melnjaka i Livaje uspio i zabiti dva gola, ali oba su opravdano zbog zaleđa poništena.

Početak uta. Prvo je Hajduk zaprijetio u 3. minuti, ali je Krovinović iz blizine nespretno reagirao. Na drugoj strani se, pak, zatresao okvir vrata, a pogodio ga je Čuić, igrač Hajduka koji se nalazi na posudbi u Puli.

Nevjerojatni promašaji Hajduka

Ostatak prvog poluvremena prošao je u velikoj dominaciji Splićana. Nizale su se šanse pred gostujućim vratima, no ni jedna lopta nije završila u mreži.Već u 8. minuti je Melnjak imao situaciju jedan na jedan sa suparničkim golmanom, ali je i tada ostalo 0:0. Majkić je sjajno obranio.

U 23. minuti opet je pokušao Melnjak, u 26. Livaja, ali oduševljenja zbog gola na Poljudu nije bilo. U 32. minuti većina gledatelja je već vidjela loptu u mreži, no pogodak je spasio Marešić koji je reagirao ispred Livaje i time spasio svoju momčad.

Na kraju prvog i početkom drugog dijela Hajduk je postigao dva pogotka. U 41. minuti strijelac je bio Melnjak, u 48. je mrežu zatresao Livaja, ali u oba slučaja VAR je označio minimalna zaleđa.

Šok na Poljudu u 101. minuti

Iako je Hajduk nastavio dominirati osjećalo se kako je žestoki pritisak ipak popustio. Sve više su do zraka dolazili gosti iz Pule koji su prijetili preko kontranapada. Na jednoj strani je pokušao ponovno Livaja, dok je šansu za goste imao Hujber.

Do kraja se Istra 1961 organizirano i odlično branila, a na kraju je i potpuno šokirala domaćina. Kontranapad u 101. minuti Mateo Lisica je okrunio pogotkom za veliko slavlje pulske momčadi. Bio je ovo prvi poraz Hajduka nakon 16. travnja kada je Splićane pobijedila Rijeka.

Šarlija nikautirao Ercega

U 95. minuti je Šarlija u pokušaju da izbije loptu nokautirao Ercega. Bio je udarac punom nogom u stlu Mirka Filipovića. Glava Ercega se zatresla kao da ga je pogodio Cro Cop.

Kad je Erceg ipak ustao na licu mu se vidi veliki hematom od udarca kopačkom u lice. Sudac Igor Pajač  za grubi, prekrašaj pokazao samo žuti karton i svirao  faul za Istru.

Ipak ima pravde. Upravo je Erceg asitirao Lisici za pobjednički gol Istre.

D.M. /Foto: Maxtv