Borussia – Atletico 4:2 Borussia u ludoj utakmici izborila polufinale Lige prvaka

•

Bosussia Dortmund plasirala se u polufinale Lige prvaka pobjedom nad  Atletico Madridom 4-2  čime je nadoknadila 1-2 poraz iz prve utakmice.

Bila je to još jedna fantastična utakmica, za njemački sastav golove su zabili Julian Brandt (34), Ian Maatsen (39), Niclas Fullkrug (71) i Marcel Sabitzer (74), a za goste Mats Hummels (49-autogol), te Angel Correa (64).

Njemački sastav je već u četvrtoj minuti imao odličnu priliku. Adeyemi je probio lijevu stranu i dodao na pet metara za Sabitzera, kojem je uspio u blok ući Gimenez.

Španjolci su uzvratili u petoj minuti, Alvaro Morata je sam krenuo prema suparničkim vratima, ali je pucao pored desne stative. U 16. minuti je zaprijetio Julian Brandt, ali je Jan Oblak bio spreman. Bolju igru Borussija je okrunila vodstvom u 34. minuti, a strijelc je bio upravo Brandt.

Mats Hummels je uputio sjajnu loptu do Brandt koji je pucao malo iskosa pogodivši ispod Oblaka za 1-0. Samo pet minuta kasnije bilo je 2-0 i to ponovo preko lijeve strane. Ovoga puta Maatsen je pucao silovito s lijeve strane pogodivši za 2-0.

Atletico se vratio u život na otvaranju drugog dijela smanjivši u 49. minuti autogolom Hummelsa. Gosti su imali korner, Mario Hermoso je pucao glavom, a Hummels nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu. U 64. minuti Španjolci su izjednačili preko Angela Corree, no Borusija je fantastičnom igrom u razmaku od 71. do 74. minute zabila dva gola za velikih 4-2.

U 71. minuti ubacio je Sabitzer s lijeve strane, a Füllkrug glavom pogodio dalji kut Oblakovog gola. Tri minute kasnije i Sabitzer se upisao među strijelce pogodivši s ruba kaznenog prostora za konačnih 4-2.

Imala je Borussia još dvije dobre prilike do kraja, dok Atletico nije ništa kreirao. Borussia je zadnji put do polufinala Lige prvaka dogurala prije 11 godina. Te je sezone igrala i u finalu, u kojem je izgubila od Bayerna.

U srijedu se u Manchesteru sastaju City i Real Madrid nakon što je prvi susret završio 3-3, a u drugom dvoboju snage će u Munchenu odmjeriti Bayern i Arsenal nakon londonskih 2-2.