BORUSSIA M. – BAYERN 5:0 Bavarci u najjačem sastavu doživjeli debakl

•
  •
  •
  •

U šesnaestini finala njemačkoga kupa protiv Borussije Mönchengladbach Bayern je doživio jedan od najtežih poraza u novijoj povijesti.

Momčad Juliana Nagelsmanna izgubila je 5:0 iako je u goste Borussiji došla u praktički najjačem mogućem sastavu.

Već u 2. minuti Kouadio Kone iskoristio je lošu reakciju gostujuće obrane i zabio za 1:0 da bi u 15. minuti Ramy Bensebaini nakon fantastične akcije domaćina povećao prednost Borussije. Isti igrač je samo šest minuta kasnije realizirao penal za 3:0, a debakl Bayerna nastavio se u drugom poluvremenu.

Nevjerojatno je što su gosti napravili kod četvrtog i petoga gola Borussije koje je u 51. i 58. minuti zabio Breel Embolo. Na 4:0 povisio je nakon što su Upamecano i Hernandez gledali jedan drugoga dok je duga lopta išla prema Neueru. Embolo ju je uzeo i snažnim udarcem probio Neuera.

Sedam minuta kasnije Davies je očajno dodao horizontalnu loptu na svojoj polovici, presjekao ju je Netz te sjajno proigrao Embola, a ovaj preciznim udarcem zabio za nestvarnih 5:0.

> KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ MAESTRALAN GOL BORUSSIJE

Bavarcima se na kraju smilovao i glavni sudac Thomas Stieler koji ni sekunde nije nadoknadio utakmicu te je kraj svirao s istekom 90. minute. Bayernu je ovo bio najteži poraz u povijesti njemačkoga kupa.

Nakon utakmice Bayernov Thomas Müller je rekao:

“Rastavljeni smo na proste faktore u prvom poluvremenu. Ne znam jesam li vidio što slično ikada prije u Bayernovom dresu. Ispričavamo se navijačima, ovo je velika sramota za nas. Nakon utakmice smo samo sjedili u svlačionici i pogledavali se međusobno. Imali smo puno toga isplaniranog. Pokušali smo se nekako podići, ali nismo uspjeli.”

Megy M. /Foto: EPA-EFE