BRAVO, BRAVO: Čudesna Hrvatska razbila Srbiju, u finalu protiv Mađara

•
  •
  •
  •

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske slavila je protiv Srbije s 12:11 i plasirala se u finale Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

U iznimno uzbudljivom polufinalu pobijedila je Srbiju 12:11 (1:1, 4:4, 4:4, 3:2) i u subotu će se protiv Mađarske boriti za zlato…

Bio je to pravi vaterpolski klasik u mađarskom bazenu. Hrvatska je krenula odlučno u dvoboj, ali nije imala dobru realizaciju s igračem više pa je Srbija došla do rane prednosti, no Sandro Sukno u posljednjoj sekundi prve četvrtine uspio je izjednačiti.

U drugoj četvrtini bilo je pregršt golova, a naši su cijelo vrijeme kaskali, no s dva prekrasna gola Andro Bušlje vratio je hrvatske vaterpoliste u egal i s rezultatom 5:5 otišlo se na poluvrijeme.

U trećoj četvrtini nastavila se potpuno neizvjesna borba, a Hrvatska je s igračem više igrala puno bolje. Prlainović je sjajno zabijao za Srbiju, a Sukno, Joković i Vukičević za naše koji su ponovo u zadnjim sekundama pogodili za 9:9 pa je i ova dionica igre završila egalom.

Hrvatska je po prvi put povela sredinom posljednje četvrtine kada je Vukičević zabio za 11:10, Mandić je izjednačio, ali Joković je tri minute prije kraja ponovo doveo naše u vodstvo. Do kraja susreta Srbija više nije bila u stanju izjednačiti pa su naši mogli proslaviti jednu od najvećih pobjeda u hrvatskoj vaterpolskoj povijesti.

Najbolji strijelci kod Hrvatske bili su Sandro Sukno i Maro Joković s tri postignuta pogotka, Vukičević i Lončar dodali su po dva.

Naši će u subotu protiv domaćina igrati za zlato, a Srbija se mora zadovoljiti borbom za broncu s Grčkom.

HRVATSKA – SRBIJA 12:11 (1:1, 4:4, 4:4, 3:2)

HRVATSKA: Bijač, Sukno, Bušlje, Garcia, Joković, Lončar, Šetka, Macan, Fatović, Buljubašić, Vukičević, Krapić, Marcelić

SRBIJA: B. Mitrović, Jakšić, Prlainović, Aleksić, Mandić, S. Mitrović, D. Pijetlović, G. Pjetlović, Mandić, rašović, Ranđelović, Ćuk, Ubović