BRAVO, PETRA! Tek joj je 12 godina, a osvojila je svjetsko zlato za Hrvatsku

•
  •
  •
  •

Mada hrvatska taekwondoistica Petra Uglešić (12) osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom kadetskom prvenstvu koje se održava u Sarajevu. Tek joj je 12 godina,a nakon europskog zlata prije dvije godine, mlada Splićanka osvojila i  svjetsku zlatnu medalju.

Petra Uglešić (TK Marjan iz Splita) je u kategoriji do 152 centimetra na putu do zlata svladala redom predstavnice Švedske, Grčke, Irana, Koreje i u finalu Tajvana.

Na prvenstvu nastupa 620 kadeta i kadetkinja iz 73 države, a Hrvatsku predstavlja 20 sportaša i sportašica. Prvi puta kadeti i kadetkinje nastupaju u visinsko-težinskim kategorijama.

U prvom kolu  Petra je slavila s 2:0 protiv Šveđanke Sigrid Johnsson, u drugom je bila bolja od Grkinje Eleni Psarogianni s novih 2:0 u rundama da bi u borbi za odličje slavila i protiv Iranke Nazanin Zah Moradi još jednom s 2:0 u rundama.

U polufinalu je Splićanka deklasirala reprezentativku Koreje Chaeeun Lee s 2:0 u rundama i ogromnom bodovnom razlikom 17:4 i 22:12 po rundama što je samo bio uvod u finalnu predstavu reprezentativke Hrvatske.

Zlatnu medalju osvojila je nakon dominante dvije runde i dva prekida zbog bodovne nadmoći protiv Han-fei Wang iz Tajvana.

Prije dvije godine tada 10-godišnja Petre Uglešić je u sastavu Hrvatske taekwondo reprezentacije na Europskom prvenstvu u Tallinu osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 33 kilograma.

Bila je najmlađa europska prvakinja u taekwondou u konkurenciji mlađih kadeta gdje je već prije osvojila srebrnu medalju.

Taekwondo treniraju i njezine starije sestre Klara (14) i Marija (15) i nastupaju za reprtezentaciju u svojim uzrastima.

D.M. /Foto: TKD Marjan