BRAZIL – ARGENTINA 2:0 Brazil ubojit u superklasiku, Gauči gađali vratnice – video

•

Prvi finalist Copa Americe je Brazil, koji je u polufinalu pobijedio Argentinu golovima Gabriela Jesusa u 19. i Roberta Firmina u 71. minuti.

Brazilci su poveli u 19. minuti golom Gabriela Jesusa, kojega je sjajno proigrao Roberto Firmino. Isti dvojac bio je zaslužan i za drugi pogodak domaćina kada je u 71. minuti u kontranapadu Jesus poslao loptu u sredinu prema Firminu koji postavlja konačnih 2:0.

Sergio Aguero je imao priliku za gol u prvom poluvremenu kada je pogodio prečku, a Lionel Messi 11 minuta nakon početka drugog poluvremena gađa stativu.

Argentina, koja nije pobijedila Brazil na nekom većem natjecanju još od 2005., tražila je i dva jedanaesterca nakon prekršaja Alvesa i Arthura na Agueru i Otamendiju, ali ekvadorski sudac Roddy Zambrano nije tražio pomoć VAR-a niti ih je dosudio.

Messi je bijesan na suce:

“Na ovoj Copi zvali su VAR za svako s*ranje, a prilikom dvije situacije kada su trebali biti penali za nas, nije ga bilo nigdje. Nevjerojatno! Nadam se da će CONMEBOL napraviti nešto da se to promijeni, ali mislim da se to neće dogoditi jer Brazilci drže sve u svojim rukama i nije se smjelo dogoditi da ispadnu.”

Zatim je na novinarsko pitanje ponovio: “Bila su dva čista penala za nas koja nisu dosuđena.”

Brazil, koji je do sada u 42 susreta pod izbornikom Titeom dva puta izgubio, u nedjelju će u finalu na stadionu Maracana u Rio de Janeiru igrati protiv pobjednika susreta između Perua i branitelja naslova Čilea.