•
  •
  •
  •

Marin Čilić pobijedio je drugog tenisača svijeta i drugog nositelja Roland Garrosa Daniila Medvedeva sa 6:2, 6:3, 6:2 i plasirao se u četvrtfinale pariškog Grand Slama. Za mjesto u polufinalu igrat će protiv sedmog nositelja Andreja Rubljova.

Bio je ovo četvrti međusobni meč hrvatskog i ruskog tenisača te premijerna pobjeda Čilića koji nastavlja sa sjajnim igrama u Parizu ove godine. U četiri dosadašnje pobjede ispustio je samo jedan set i to protiv Mađara Fucsovicsa. Protiv Balazsa je izgubio tek tri gema, protiv Simona pet, a protiv Medvedeva sedam gemova.

Medvedev bez šanse
Sjajno je Čilić odradio cijeli meč te nije dozvolio drugom nositelju Roland Garrosa nikakvu šansu. U prve dvije dionice Čilić je imao tri break prilike i sve je tri iskoristio, dok Medvedev nije ni došao u šansu za uzimanje servis gema suparnika.

U oba slučaja Čilić je prve break gemove u setovima radio u isti trenutak, kod vodstva 3:2. S tim da je u prvom setu napravio još jedan za 6:2, dok je u drugom setu tek nešto malo duže odolijevao ruski tenisač. Uvodna dva seta bila su gotovo tek za sat vremena igre.

U trećem setu Čilić nije nimalo spuštao gas, štoviše, sva drama isparila je vrlo brzo s terena jer je 20. nositelj Čilić osvojio četiri gema u nizu i time potpuno slomio uglednog suparnika.

U četvrtfinalu Čilić će igrati protiv sedmog nositelja Andreja Rubljova kojem je Talijan Sinner predao meč početkom trećeg seta i nakon 1:1 u setovima. U karijeri su Čilić i Rubljov igrali šest puta te Rus ima prednost 4:2, no posljednji meč dobio je Čilić. Dogodio se on početkom ove godine na Australian Openu, a hrvatski tenisač je slavio 7:5, 7:6(3), 3:6, 6:3.