Dalić objasnio zašto je poludio na suca: ‘Vidio sam da ti radi namjerno’

•
  •
  •
  •

Nakon velike pobjede Hrvatske nad Nizozemskom 4:2 kojom su naši nogometaši osigurali nastup u finalu Lige nacija, izbornik Zlatko Dalić, objasnio je zašto je u jednim trenutko poludio na suca utakmice.

Na press konferenciji dan nakon trijumfa novinari su mu rekli kako ne pamte kada su ga vidjeli tako nervoznog kao tijekom meča u Rotterdamu. Dalić je odgovorio:

“Bili ste i vi vjerojatno nervozni. Sudio je jako loše. Četvrti sudac ga pita koliko minuta nadoknade na kraju prvog dijela, on kaže ništa. I onda nadoknadi dvije minute. Na kraju uhvati pištaljku da će suditi kraj, oni prime loptu i spusti ju. Vidio sam to radi namjerno”, kazao je.

“Hrvatska mora ima respekt, poštovanje. Tu sam bio ponizan, zato sam rekao FIFA-i da neću glasati. Zbog toga sam reagirao kako sam reagirao.  Minutu i 49 je produžio prvi produžetak. Ne možeš nas tako…

Žao mi je petog gola, ja bih ga pustio. To moraš priznati. Zadnja minuta, peti gol, pusti ga, neka ljudi uživaju”, dodao je Dalić

⇒ OVDJE POGLEDAJTE KAKO JE DALIĆ POLUDIO NA SUCA

Meč je vodio Istvan Kovacs, rumunjski sudac mađarskog porijekla te od 2019. član UEFA-ine elitne skupine. Prošle godine vodio je polufinale Lige prvaka između Reala i Manchester Cityja te finale Konferencijske lige koje su igrali Roma i Feyenoord. Sudio je i utakmicu Dinamo-Chelsea u Makimiru u Ligi prvaka ( 1:0, Oršić)

O finalu

Kada je riječ o finalu, koje će Vatreni igrati protiv Španjolaca ili Talijana, Dalić je istaknuo da je ulog velik, no bez obzira na protivnika, ključno je da ekipa bude u pravoj formi.

Unatoč iscrpljenosti nakon prethodnih utakmica, Dalić je naglasio važnost ostanka mirnim i strpljivim do ostvarenja cilja – osvajanja zlatne medalje.

Izbornik je izrazio veliku želju za tim postignućem te istaknuo da su u proteklih šest godina, tijekom njegovog mandata, tri medalje za Hrvatsku nešto što se moglo samo sanjati. “Opet smo dokazali da smo postali velesila u nogometu”, rekao je.

D.M. /Foto: Dnevnik.hr