•
  •
  •
  •

Reprezentacija Bosne i Hercegovine nastavlja su se blamirati u kvalifikacijama za Euopsko prvenstvo. U 9. kolu skupine J kvalifikacija sinoć  su drugi put u pet mjeseci ( u Zenici je bilo 0:2) poraženi od Luksemburga koji je na domaćem terenu slavio s 4:1. BiH je  upisala šesti poraz u skupini i ostala na očajnom predzadnjemu mjestu.

Iako je igrala bez svih glavnih zvijezda, momčad Save Miloševića odigrala je groznu utakmicu, a domaćini su sve riješili u prvom poluvremenu.

Već u 6. minuti Olesen je iskoristio grozno postavljenu obranu BiH i glavom zabio za 1:0, a na 2:0 povisio je Rodrigues iz penala u 30. minuti. Penalu je prethodio kraći prekid koji su uzrokovali gostujući navijači. Ogorčeni lošim vođenjem FSBiH i katastrofalnim rezultatima u kvalifikacijama zasuli su travnjak bakljama i skandirali “Savez napolje!”.

Sudac je nakratko udaljio igrače od tog dijela stadiona, ali je utakmica ubrzo nastavljena. Na terenu se ništa nije mijenjalo. Luksemburg je bez ikakvih problema čuvao svoju prednost i povećao je u 55. minuti kad je bivši Hajdukov igrač Nihad Mujakić nesretno leđima zabio autogol.

OVDJE POGLEDAJTE PREKID UTAKMICE

Kako je BiH igrala dovoljno govori podatak je tek u četvrtoj minuti sudačke nadoknade uputila prvi udarac u okvir gola, a poraz je ublažila nekoliko trenutaka kasnije kad je Renato Gojković nakon ubačaja iz kornera pogodio glavom za 3:1.

No, čim su krenuli s centra domaćini su potpuno nokautirali goste drugim golom Rodriguesa u zadnjim sekundama.

Reprezentacija BiH je u ovim kvalifikacija dobila samo tri utakmice; dvaput Lihtenštajn i jednom Island. Miloševićeva ekipa nema nikakve šanse za izravni plasman Europsko prvenstvo u Njemačku, ali može se plasirati kroz dodatne kvalifikacije koje je osigurala kroz Ligu nacija.

U drugim utakmicama ove skupine Portugal je s 2:0 pobijedio Lihtenštajn u gostima iako je većim dijelom susreta igrao skoro u najjačem mogućem sastavu. Slovačka je preokrenula i pobijedila Island 4:2 te je osigurala plasman na Europsko prvenstvo.