Dinamo – AEK 1:2 Šok na Maksimiru, Grci u 90. minuti do pobjede

•
  •
  •
  •

Dinamo je na Maksimiru izgubio 2:1 od AEK-a u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka. Hrvatski prvak tako će morati tražiti preokret u uzvratnom susretu koji se u subotu igra u Ateni.

Dominacija Dinama u prvom poluvremenu
Dinamo je zaprijetio već u prvoj minuti. Luka Ivanušec je lijepo proigrao Roberta Ljubičića, a on vratio za Marko Bulata, koji je s nešto manje od 20 metara pucao malo pored gola.

Bišćanova momčad uspostavila je dominaciju i konstantno napadala, no u 16. minuti zamalo je došao šok na drugoj strani.

Steven Zuber je nakon krasnog prodora dodao Leviju Garciji, kojemu je Dominik Livaković izvrsno obranio pokušaj iz velike blizine.

Fantastičan gol Bulata

Bolja igra napokon je donijela pogodak u 39. minuti. Marko Bulat fantastično je izveo slobodni udarac s nešto više od 20 metara i neobranjivo pogodio za vodstvo Dinama.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jednu ogromnu priliku za domaće. Bogdan Mihajličenko pobjegao je po lijevoj strani, prodao lažnjak svom čuvaru, ali onda iz vrlo izgledne pozicije slabašno šutirao desnom nogom.

Pad u drugom dijelu

Dinamo je u drugo poluvrijeme krenuo znatno slabije nego u prvo, a AEK je preuzeo kontrolu nad igrom i u 59. minuti zabio za poravnanje. Izgubili su Dinamovi nogometaši loptu na 30-ak metara od gola, Stefan Ristovski je otišao u prazno, a Steven Zuber pogodio uz samu vratnicu.

Izgledalo je kao da taj gol neće pretjerano poljuljati Dinamo jer su njegovi nogometaši odmah krenuli napadati. U 62. minuti je gostujući vratar Cican Stanković lijepo zaustavio udarac Bulata izvana, da bi minutu kasnije Mahir Emreli pogodio gredu poslije ubačaja Sadegha Moharramija.

Šok u 90. minuti
Ipak, nalet Dinama nije dugo trajao i Grci su opet preuzeli kontrolu nad terenom. Nizale su se prilike i poluprilike pred Livakovićevim golom, a u 90. minuti Kostas Galanopoulos šokirao je Dinamo i donio preokret AEK-u. Sergio Araujo je ubacio nakon što su gosti izigrali lijevu stranu Dinamove obrane, a Galanopoulos natrčao na loptu i zabio za konačnih 2:1.

Do kraja utakmice Livaković je još dvaput spasio momčad Igora Bišćana.

U oba navrata zaprijetio mu je Domagoj Vida, no Dinamov kapetan spriječio je katastrofu.

Hrvatskog prvaka sada čeka težak zadatak u Grčkoj u specifičnom terminu. Zbog odgode prve utakmice nakon navijačkih nereda, susret se igra u subotu od 20:45.