DINAMO – FEYENOORD 0:0 Dinamu bod na startu Europa lige, Livaković obranio penal

•

Nogometaši zagrebačkog Dinama na startu Europske lige pred 1.270 gledatelja na stadionu Maksimir odigrali su bez pogodaka protiv Feyenoorda.

Zanimljivo, bila je to jedina utakmica prvog kola od 24 susreta koliko ih je bilo na progamu, koja je završila bez pogodaka.

Bila je to predstava u kojoj su gosti imali više prilika, čak i jedanaesterac u osmoj minuti kojeg nisu realizirali, dok je Dinamo od 72. minute imao igrača više, ali nije uspio probiti suparničku obranu i tako kazniti gostujuće promašaje.

Počelo je loše za “Modre”. Feyenoord je već u osmoj minuti imao kazneni udarac. Kristijan Jakić je zakasnio u reakciji oborivši Marka Diemersa što je finski sudac okarakterizirao kao jedanesterac. Pucao je gostujući kapetan Steven Berghius no Dominik Livaković je sjano obranio.

Dinamo je prvu, ali i jedinu priliku u prvom dijelu imao u 28. minuti. Oršić je ubacio neugodnu loptu u kazneni prostor prema Gavranoviću, koji je pucao, ali je golman Feyenoorda Bijlow fantastično reagirao. U prvih 45 minuta gosti su imali još jednu odličnu priliku, no Linssen nije iskoristio nesporazum Lauritsena i Gvardiola.

Linssen je imao sjajnu priliku i u 56. minuti, no Livaković je ponovo bio siguran. Dinama je u drugom dijelu prvi put zaprijetio u 69. minuti kada je gostujući branič pred golom blokirao Ivanušecov udarac.

Dinamo je od 72. minute imao igrača više nakon što je isključen Marcos Senesi, no nije to iskoristio. “Modri” su tek tada počeli igrati, a najveću priliku za pobjedu imao je Ivanušec u 87. minuti kada ga je sjajno petom proigrao Ademi, no vratar Feyenoorda Bijlow uspio je ući u udarac Dinamovog veznjaka.

U drugom susretu iz skupine K Wolfsberger i mosokovski CSKA su odigrali 1-1.

Rusi su poveli u 5. minuti golom Gaicha na asistenciju Nikole Vlašića, no domaćin je u 42. minuti uspio izjednačiti pogotkom Liendla iz kaznenog udarca.

Vlašić je igrao do 87. minute, a umjesto njega u igru je ušao Kristijan Bistrović. U austrijskim redovima nije bilo ozlijeđenog Daria Vizingera.

Tako nakon prvog kola sva četiri sastava u ovoj skupini imaju po bod.

U drugom kolu Dinamo će 29. listopada gostovati u Moskvi, dok se u drugom susretu sastaju Feyenoord i Wolfsberger.

Ranije u četvrtak Rijeka je u susretu 1. kola skupine F na Rujevici izgubila od Real Sociedada sa 0-1 (0-0) golom Bautiste u trećoj minuti sudačke nadoknade.