DINAMO – HAJDUK 0:2 Splićani na krilima Marka Livaje preskočili Dinamo – video

•
  •
  •
  •

U derbiju 18. kola  HT Prve lige Hajduk je na stadionu Maksimir pred 9.900 gledatelja pobijedio Dinamo sa 2:0 upisavši petu uzastopnu pobjedu otkako je momčad preuzeo Valdas Dambrauskas.

Hajduk je poveo u 61. minuti golom Marka Livaje, a pobjedu gostiju potvrdio je Emir Sahiti u drugoj minuti sudačke nadoknade na Livajinu asistenciju.

Peta je to uzastopna pobjeda Hajduka otkako ga je preuzeo litavski stručnjak. Četiri pobjede Splićani su ostvarili u prvenstvu, a jednu u Kupu. Hajduk je pritom dobio dva gostujuća derbija, protiv Rijeke (3:2) i Dinama (1:0).

S druge strane Dinamo je nastavio crnu seriju rezultata, u posljednjih šest susreta u svim natjecanjima “Modri” su ostvarili samo jednu pobjedu, a bio je to i drugi uzastopni izgubljeni derbi nakon ispadanja od Rijeke u srijedu u četvrtfinalu Kupa. Nakon poraza od Rijeke Damir Krznar je podnio ostavku, a umjesto njega momčad je preuzeo Željko Kopić koji je startao porazom.

Bio je to prvi ovosezonski okršaj Dinama i Hajduka. Trebali su igrati u devetom kolu na Poljudu, ali je tada derbi odgođen na zahtjev Dinama.

Počelo je oprezno s obje strane, Hajduk je bio nešto aktivniji, no u prvih 20 minuta nije zabilježen niti jedan udaraca. Prvu pravu priliku vidjeli smo u 24. minuti. Marko Livaja je odlično pucao iz slobodnog udarca sa 18 metara, no Dominik Livaković je sjajno reagirao.

Samo minutu kasnije gosti su imali još jednu veliku priliku. Gergo Lovrencsics je poslao loptu u peterac, no Stipe Biuk je u odličnoj poziciji glavom pucao pored gola. Dinamo je u završnici poluvremena imao nekoliko kornera, no “Modri” u prvom dijelu nisu niti jednom ozbiljnije ugrozili gostujuća vrata.

Prvu priliku u nastavku imali su “Modri”. Ademi je u 50. minuti pucao sa 20-ak metara, ali izravno u Kalinića. Tri minute kasnije sličnu situaciju vidjeli smo i na suprotnoj strani, pucao je Atanasov, no ravno u Livakovića.

U 61. minuti napokon smo vidjeli pogodak i to u mreži domaćina. Josip Elez je dugačkom loptom uposlio Livaju koji je pobjegao Theophile-Catherineu, prebacio Livakovića i zabio za vodstvo Hajduka.

Primljeni pogodak je na “natjerao” Dinamo da krene ofanzivnije, no hrvatski prvak je djelovao nemoćno i gostujuća obrana sigurno se obranila do kraja.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Hajduk je razriješio u drugoj minuti sudačke nadoknade. Livaja je sjajno primio loptu u šesnaestercu, pričekao je dolazak Sahitija, idealno ga poslužio, a krilni napadač Bijelih pogodio za 2:0.

Sahiti zabio za 2:0

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Lokomotive i Šibenika su u Kranjčevićevoj ulici odigrali bez pobjednika (1:1).

Lokomotiva je vodila golom Goričana od 39. minute, no gosti su uspjeli ugrabiti bod na ovom kišnom gostovanju golom Ćurića u 67. minuti.

Na ljestvici vodi Rijeka sa 36 bodova, Osijek je drugi sa 35 bodova, Hajduk je sada treći sa 33 boda, dok je Dinamo četvrti sa 31 bodom.