DINAMO – HAJDUK 1:1 Splićani preživjeli uraganski Dinama, sudac Bebek razbjesnio Bjelicu! – video

•

U derbiju 16. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama i Hajduka igrali 1-1 (1-1).  Splićani su izvukli Maksimiru bod, preživjeli kanonadu Modrih, pogotovo u prvih pola sata i vraćaju se u Split s remijem.

Veliki derbi hrvatskog nogometa na Maksimiru okončan je bez pobjednika,pa je prednost Zagrepčana na ljestvici ostala četiri boda. Dinamo u utorak na San Siru čeka presudni dvoboj Lige prvaka, a prvak je poveo iz jedne od nekoliko dobrih prilika u prvom dijelu, dok je Hajduk izjednačio iz penala, što je bio jedini udarac Splićana u okvir vrata na cijelom dvoboju.

Dinamo je u 7. minuti imao veliku priliku, nakon što se Bruno Petković sjajno oslobodio Simića, ali njegov šut iz blizine brani vratar Splićana Ljubić. No, pet minuta kasnije Dinamo je poveo nakon udarca s kuta, u skoku su bili Petković i Ardian Ismaili, a branič Hajduka je nesretno dodirnuo loptu glavom i pogodio vlastitu mrežu.

U 25. minuti Ljubić brani opasni udarac Olma, a Ivanušec u 38. minuti puca pored vrata. U zadnjoj minuti prvog dijela Leovac je igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudac Bebek je svirao kazneni udarac za Hajduk. Mijo Caktaš je s “bijele-točke” poslao loptu pod gredu, pa se na odmor otišlo s rezultatom 1-1.

I nastavak je donio sličnu sliku. Ne toliko ubojit, ali opet dominantan Dinamo, sve se i dalje događalo pred Ljubićem. Koji je i dalje sjajno branio, skinuo je neugodan udarac Oršića i nakon sat vremena sigurno i čvrsto u rukama prigrlio “trofej” Hajdukova junaka. Zastao je sigurno dah Dinamovim navijačima kad je u 63. minuti ostao na tlu ležati Bruno Petković.

I u prvom je poluvremenu nekoliko puta zašepao, dobio je dosta udaraca, sad su morali u teren i liječnici. Zar će osim pobjede u “hendikep utakmici”, Bjelica ostati i bez najboljeg igrača za susret u Milanu?

Izišao je Petković i s travnjaka, ali se ipak vratio. Dinamo je, pak, krenuo i dalje po pobjedu. Opalio je Olmo s ruba šesnaesterca, ali Ljubić je opet bio na mjestu i skinuo još jednu matnu loptu. Zar je moguće da je taj momak nedavno završio u drugoj momčadi!?

Bad Blue Boysi su bakljadom koja je na nekoliko minuta prekinula susret dali Hajduku priliku da dođe do zraka, a onda je žuti karton zaradio Nenad Bjelica

Naime, Petkovića je na centru u još jednom nezadrživom prodoru zaustavio Kalik. Bebek mu nije pokazao žuti karton, bio bi mu drugi, isključujući. Nego je “kaznio” Bjelicu.

Činilo nam se kao da je i Kalik već bio spreman otići u svlačionicu, pomirili su se već Bijeli da će do kraja igrati s desetoricom. Ali, Bebek je drugačije odlučio i razljutio dinamovce.

Do kraja je Hajduk izdržao, nisu Modri znali dokrajčiti suparnika kojega su već nakon prvih pola sata imali na koljenima.

Na ljestvici vodi Dinamo s 35 bodova i utakmicu manje, a Hajduk ima 31. Pred 16.000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Bebek iz Rijeke.