DINAMO – LOKOMOTIVA 2-1 Ademi i Henriquez za tri boda, debi čuda iz Barcelone

•
  •
  •
  •

PRED oko 400 gledatelja Dinamo je na Maksimiru u 20. kolu Prve HNL svladao Lokomotivu s 2:1 golovima Ademija i Henriqueza, dok je za goste zabio Jan Doležal.

Nakon gotovo dva mjeseca pauze, priprema u Rovinju i Španjolskoj, Modri su se vratili na “zimski” Maksimir. Dinamo je utakmicu protiv Lokomotive počeo s tri izuzetno mlada i domaća igrača u ofenzivnom dijelu momčadi. Na krilima su tako bili 19-godišnji Pjaca i 18-godišnji Fiolić dok je igrom Modrih u ulozi playmakera “dirigirao” najmlađi od svih 17-godišnji Ćorić. Naravno, nije loše spomenuti kako se radi o tri domaća, zagrebačka dečka.

Od prve minute je Dinamo zagospodario posjedom, ali gosti se nisu povukli na svoju polovicu kao što to rade ostali na Maksimiru. Dapače, Lokomotiva je izlazila vrlo visoko Najbolje prilike su tako gosti imali nakon osvojenih lopti na polovici Dinama kao onu u 4. minuti kada je Pavičić prebacio zadnju liniju Dinama, a Kolar krenuo sam prema Eduardu koji odlično brani čisti  zicer.dinamo_slavlje_lokomtoiva_hinaaaa[1]

Dinamo je odgovorio par minuta kasnije kada je Machado pogodio vratnicu, a već u 10. minuti prvaci su poveli. Fiolić je krasno ubacio iz kornera, Ademi pobjegao čuvaru i silovitim udarcem glavom iz blizine zakucao loptu u mrežu. Vodstvo Dinama nije promijenilo stanje na terenu gdje su Modri imali loptu u svojem posjedu, ali ne i izražene prilike. Bilo je nekoliko udaraca iz kuta, pokušaj Ćorića iz daljine, no Lokomotiva je jako dobro stajala na terenu i nije dozvoljavala Modrima da ih stisnu.

Modri su nastavak otvorili bez izmjena, a nakon samo pet minuta sjajnu priliku imao je Sigali. Pinto je ubacio s desne strane, lopta prolazi kroz gužvu i dolazi do argentinskog stopera koji je smiruje i puca, ali njegov udarac ide malo pored gola. Dinamo je sve više stiskao i tražio drugi pogodak koji bi riješio moguće dvojbe.

Machado je 66. minuti lijepom loptom proigrao Henriqueza, koji je nakon dugog sprinta imao snage prijeći i Slugu i iskosa s lijeve strane pogoditi praznu mrežu za 2:0..Sedmi mu je to prvenstveni pogodak u sezoni, od čega četvrti Lokomotivi.

Debitirao Dani Olma

Posljednjih 20-ak minuta po prvi puta u dresu Dinama odigrao je Dani Olmo. Mladić koji je u Dinamo došao iz Barcelone, 16-godišnjak koji je jedna od najvećih nada svjetskog nogometa upisao je službeni debi i prve minute u dresu Dinama. Svakako dan i trenutak koji se treba zapisati i zapamtiti jer Dani će, nastavi li se ovako razvijati, biti prava zvijezda.HNL: Dinamo - Lokomotiva 2-1

U 74. je Fernandes dobro pucao, ali ga je pročitao Sluga, a u 75. je za Modre debitirao Dani Olmo, mladi Španjolac koji je zbog kašnjenja papira iz Barcelone dugo čekao da bude registriran za zagrebački klub.

U preostalih 15-ak minuta Filijala je došla do počasnog pogotka. U sudačkoj nadoknadi Petar Mamić je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio, a u sredini je nepažnju obrane domaćina, prije svega Sigalija, iskoristio Jan Doležal i udarcem glavom prevario Eduarda za konačnih 2:1.

Dinamo sad na ljestvici vodi s 52 boda, ispred Rijeke koja ima 42 i utakmicu manje, dok je Lokomotiva ostala četvrta s 28 bodova.

Dinamo: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Matel – Ademi, Machado (od 75. Olmo), Ćorić (od 61. Gonçalo) – Fiolić (od 66. Fernandes), Pjaca, Henriquez
Lokomotiva: Sluga – Bartolec, Mrčela, Perić, Mamić – Andrijašević, Šovšić (od 70. Marić), Pavičić – Gržan (od 70. Ceraj), Bručić (od 46. Doležal), Kolar