Društvene mreže ‘gore‘ zbog Modrićevog poteza: “Pogledajte što Luka radi”

•
  •
  •
  •

Nogometaši Reala plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su u uzvratu u Madridu svladali preokretom Bayern s 2:1. U prvom dvoboju u Münchenu bilo je 2:2.

Pogodak je za Bavarce dao Alphonso Davies (68), ali je pobjedu i finale Realu donio dvostruki strijelac Joselu (88, 90+1). Real će u finalu na Wembleyu igrati s Borussiom Dortmund, koja je s ukupnih 2:0 izbacila PSG.

Luka Modrić je igrao od 69. minute za Real i uspio je doći do svojeg šestog finala Lige prvaka, dok trener Bavaraca Thomas Tuchel ipak nije postao prvi koji bi vodio čak tri kluba u finalima Lige prvaka.

Real je čudesnim preokretom s dva gola u zadnjim minutama uspio još jednom izboriti finale Lige prvaka. Bayern je vodio s 1:0 do 88. minute i nevjerovatne pogreške vratara Manuela Neuera, a nakon toga su šokirani Bavarci primili još jedan gol. Sve je zapravo sličilo na veliko finale Lige prvaka 1999. kada je Bayern od Manchester Uniteda također izgubio s 2:1 nakon što je u sudačku nadoknadu ušao s prednošću od 1:0.

VAR je morao provjeravati drugi pogodak, ostalo je upitno je li se asistent Antonio Rudiger nalazio u zaleđu, a ni pozicija samog strijelca nije bila potpuno čista. Na kraju, kvačica u obje rubrike. Sve po pravilima, a po starom “pravilu”, Real je opet u finalu Lige prvaka.

Nogometna javnost upravo je posljednji pogodak komentirala snažnije nego ostale scene sa susreta. Ne zbog Joselua, nego Luke Modrića, koji je od samog početka uvjeravao suca Szymona Marciniaka da je gol regularan.

Hrvatski reprezentativac pokazivao mu je da obavezno pregleda VAR snimku, što bi Poljak, jasno, učinio i bez njegova naloga, no nije to spriječilo internetsku masu da se našali kako je Modrić takav vizionar da vidi i ono što nije pod njegovom nadležnosti.

“Modrić se baš srčano borio za taj pogodak”, napisao je jedan korisnik. “Ovo se dogodilo zahvaljujući Modriću, on je inzistirao kod suca”, “Modrić je ovo vidio i prije sudaca”, “Luka, volim te. On je taj koji je protestirao”, “Modrić je taj koji je ponovno shvatio što se događa”, neki su od komentara.

“Modrić je rekao da nije zaleđe, znači nije zaleđe”, “Modrić je pokazao iskustvo i tražio intervenciju VAR-a”, “Najsmireniji čovjek na terenu tijekom VAR pregleda, znao je da je to pogodak”, “Modrić je htio biti siguran da VAR provjerava situaciju, znao je dobro da je to gol. Svaka momčad treba vođu koji će preispitati neke odluke.”

“To nisu namjeravali provjeravati sve dok Modrić nije vikao sucu u lice”, “Hvala ti Luka što si inzistirao na provjeri”, istaknuli su drugi Twitteraši.