•
  •
  •
  •

U posljednjem susretu 25. kola HNL-a nogometaši Hajduka uspješno su odradili zahtjevno gostovanje kod Osijeka gdje su pobijedili 2-0 (2-0). Bio je to jubilarni stoti derbi Osijeka i Hajduka i druga pobjeda Splićana u gostima protiv ovog suparnika tijekom ožujka. Prvog dana ovog mjeseca Hajduk je kod Osijeka pobijedio 2-1 u četvrtfinalu Kupa.

Prvi pogodak ove nedjelje postigao je Marko Livaja s bijele točke u 28. minuti, dok je u 36. za 2-0 zabio Dario Melnjak.

Realizacija RBA gotovinskog kredita nikad nije bila jednostavnija. Ugovorite kredit 100% online. Saznajte višeRealizacija RBA gotovinskog kredita nikad nije bila jednostavnija. Ugovorite kredit 100% online. Saznajte više

Iako se na početku činilo da bi kroz prvo poluvrijeme Osijek mogao diktirati tempo relativno brzo su se stvari okrenule i Splićani su bili mnogo konkretnija momčad koja je i povela u 28. minuti. Čeberko je u svom šesnaestercu srušio Benrahoua, a prvi strijelac lige Marko Livaja mirno je realizirao udarac s bijele točke za 1-0.

Najbolji igrač Hajduka istaknuo se u još jednoj situaciji, koja možda njegovu kvalitetu pokazao bolje nego sam pogodak. U 70. minuti, kada su Splićani već bili pred pobjedom, Livaja je primio loptu na lijevoj strani protivničke polovice pa se jednim potezom oslobodio pritiska trojice igrača Osijeka, da bi ga u nastavku akcije još neuspješno pokušala zaustaviti dvojica.

Uz sve to, uspio je dati sjajan pas za suigrača u napadu, a navijači  Splićana zbog te akcija  na društvenim mrežama prozvali su ga El dotore.

Livaja je u 24 ovosezonska nastupa u HNL-u zabio 17 pogodaka, a ima i osam asistencija, čime je uvjerljivo najbolji strijelac lige. i Bruno Petkovićje drugi s devet zgoditaka. Livaja (29) prema Transfermarktu vrijedi osam milijuna eura.