ENGLESKE LEGENDE: Danci su pokradeni, ovo je sramota!

•
  •
  •
  •

Iako se na Otoku slavi prvi povijesni ulazak Engleske u finale europskih prvenstava, legende otočkog nogometa razočarane su načinom na koji su Englezi došli do pobjede 2:1, odnosno utakmice za naslov europskog prvaka. Naime Gary Neville i Roy Keane raspalili su po sucima i VAR-u

Danska je povela u 30. minuti golom Mikkela Damsgaarda, izjednačio je Simon Kjaer devet minuta kasnije gurnuvši loptu u vlastitu mrežu, a pobjedu Englezima donio je Harry Kane golom u 104. minuti.

Upravo odlučujući pogodak izazvao je lavinu kritika i nezadovoljstva jer start nakon kojeg se srušio Raheem Sterling mnogi ne smatraju prekršajem.

A u prilog tome da je kazneni udarac, u najblažem smislu, izmišljen, govore riječi dvojice stručnih komentatora na engleskim TV postajama, ali i bivših igrača Manchester Uniteda Garyja Nevillea i Roya Keanea.

‘Ako ćemo pošteno, da smo mi izgubili na račun takvog penala, bili bismo shrvani. Ali suci u VAR sobi ne nastoje mijenjati odluke glavnih sudaca pa je tako bilo i ovaj put’, rekao je bivši engleski reprezentativac i igrač Manchester Uniteda Gary Neville.

‘Ne mislim da je bilo penala. Znali smo da će VAR potvrditi odluku glavnog suca, nisam očekivao da će to poništiti. Sterling je svejedno bio sjajan i sve snažniji kako je utakmica išla kraju, a kad imate takve igrače, sve je moguće. Istina je da je penal bio veoma sporan’, ocijenio je Roy Keane.

I u HRT-ovoj emisiji ‘Europeo’ nisu skrivali ogorčenje. Marijo Strahonja, bivši hrvatski sudac zadužen za analizu suđenja, bio je zgrožen te je izjavio:

‘Tužan sam i emotivno ispražnjen. Ovo je skandalozno. Ljudi dragi, ovdje ne postoji kontakt. Ako je sudac već nasjeo na ovaj pad, onda mu je VAR soba morala dati drugu priliku. Apsolutno je neprihvatljivo dosuditi ovakav penal, i to u polufinalu Eura.’

Jednako oštar bio je i bivši član Vatrenih Robert Prosinečki te je poručio: ‘Danci su pokradeni!’