•
  •
  •
  •

Liverpool u velikom derbiju Premiershipa pobijedio Manchester City 3:1 i napravio ogroman korak prema naslovu prvaka, prvom od davne 1990. godine. Redsi su se ovom pobjedom odvojili na prvom mjestu, a najvećem rivalu, Cityju, pobjegli velikih devet bodova.

Golove u dvoboja europskog i engleskog prvaka postigli suFabinho (6), Salah (13) i Mane (50) za Liverpool, a počasni gol za City je postigao Bernardo Silva u 77. minuti.

Liverpool je ovim rezultatom upisao šestu pobjedu u posljednjih sedam međusobnih susreta na Anfieldu, a nije pobijedio jedino prošle sezone kada je dvoboj završio bez pogodaka.

Za Liverpool je od prve minute nastupio Dejan Lovren i pružio je odličnu partiju kao i cijela momčad. Engleski mediji Lovrena su posebno nahvalili, a dobio je sjajnu sedmicu za svoj nastup što je jedna od najvećih ocjena među igračima Redsa.

Posebno su oduševljeni navijači Liverpoola jer je trener Machester Cityja, Guardiola pripremio momčad tako da napada Lovrena, no hrvatski stoper bio je odličan pa je španjolskom stručnjaku propao plan.

Navijači Liverpoola na društvenim mrežama objavljuju zanimljive memove. Jedan prikazuje Lovrenove što je sve Lovren spremio u džepove. U njima se nalaze mobitel, ključevi od kuće, novčanik i napadač Cityja Aguero. Lovren ga je u derbiju Premiershipa, u dvoboja europskog i engleskog prvaka,  pospremio u džep.

“Sve pohvale za Lovrena koji je nedavno počeo dobivati značajniju minutažu. Nevjerojatno je kako je od situacije u kojoj je skoro bio prodan ovog ljeta, znajući da će biti četvrti izbor za stopera, došao do prve postave uskočivši kada je bio najpotrebniji”, stoji u jednom od najpopularnijih tvitova o današnjoj utakmici.