Filip Zubčić opet oduševio; drugo mjesto u veleslalomu u Hinterstoderu

•
  •
  •
  •

Nakon prošlotjedne pobjede u Japanu hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je drugo mjesto u veleslalomu kojeg su skijaši u ponedjeljak vozili za Svjetski kup u Hinterstoderu u Austriji. Pobjednik je Francuz Alexis Pintaurault

Francuski je skijaš imao najbolje vrijeme i nakon druge vožnje 2:41.96, dok zaostatak Zubčića za njim iznosi 45 stotinke (2:42.41). Treći je Norvežanin Henrik Kristoffersen s vremenom 2:42.68 i zaostatkom od 72 stotinke za pobjednikom.

Zubčić je bio odličan u prvoj vožnji koju je završio s 90 stotinki zaostatka za Pinturaultom. Filip se malo mučio u prvom dijelu staze, ali drugi je odradio bez ikakve pogreške, čime si je kupio sjajnu poziciju u drugoj vožnji.

U drugoj vožnji dugo vodio Švicarac Loic Meillard, ali znalo se da će trojica najboljih iz prve vožnje odlučivati u ukupnom poretku. Žan Kranjec bio je treći u prvoj vožnji, ali je napravio jednu veliku pogrešku u drugoj završio na 11. mjestu.

Nakon njega je startao Zubčić koji je drugi lauf odradio bez većih pogrešaka i sjajnom vožnjom si je osigurao najmanje drugo mjesto. Nadao se da će Pinturault možda negdje pogriješiti i omogućiti mu drugu uzastopnu pobjedu, ali Francuz je savršeno skijao i rutinski je obranio prvo mjesto iz prve vožnje.

Zahvaljujući ovom rezultatu Zubčić je u poretku veleslalomaša ostao na trećem mjestu sa 368 bodova, 20 manje od Pintauraulta koji je na drugom mjestu i 26 manje od Kristoffersena koji je preuzeo vodeću poziciju od Slovenca Žana Kranjeca sa 394 boda.

Do kraja sezone ostala su još dva veleslaloma, u Kranjskoj Gori je velelsalom na rasporedu 14. ožujka, a 21. ožujka na završnici Svjetskog kupa u Cortini d’Ampezzo.

U ukupnom poretku vodeću je poziciju preuzeo Pintaurault sa 1148 bodova nakon današnje pobjede, Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde je pao na drugo mjesto sa 1122 bodova, a treći je Kriostoffersen sa 1041 bodom.

Zubčić je u ukupnom poretku skijaša 14. sa 475 bodova.