FINALE LIGE PRVAKA: Modriću kruna, Mandžukiću akrobatski pogodak

•
  •
  •
  •

Nogometaši Real Madrida osvojili su naslov prvaka Europe nakon što su u subotu u Cardiffu u finalu Lige prvaka pobijedili Juventus 4:1.

Realu je to 12. naslov europskih prvaka, a ujedno je postao prvi klub koji je u Ligi prvaka obranio titulu.

Dva je pogotka za Real postigao je Cristiano Ronaldo (20, 64), a za drugi mu je asistirao Luka Modrić, dok su mrežu Juventusa pogodili još i Brazilac Casemiro (61) i Marco Asensio (90). Gol za Juventus i to jedan od najljepših u povijesti Lige prvaka postigao je Mario Mandžukić u 27. minuti.

Golasoooooo by videosansebastian

Prvi je opasno zaprijetio Juventus, i to u 7. minuti kada je Pjanić opalio s vrha kaznenog prostora, ali vratar Navas bio je na mjestu. No, poveo je Real u 20. minuti, nakon odlične polukontre koju je poveo Kroos, a desni branič Carvajal poslužio je Cristiana Ronalda koji precizno pogađa mrežu suparnika. I Ronaldo je tako postao prvi igrač koji zabio u tri finala LP.

No, vodstvo Reala nije dugo trajalo, jer je u 27. minuti Mandžukić izveo čaroliju. Uspio je prsima primiriti loptu i volejem iz poluokreta s 15 metara iskosa neobranjivo pogoditi za 1:1. Fantastičan, gotovo akrobatski pogodak hrvatskog napadača. Mandžukić je bio strijelac i u finalu 2013. kada je njegov Bayern pobijedio Borussiu Dortmund 2:1.

U nastavku Real je krenuo malo ambicioznije, a Luka Modrić u 54. minuti prijeti s 20 metara, ali puca ravno u Buffona.

Iako nije bilo izrazitih prilika, Real je ponovno poveo u 61. minuti. Casemiro je opalio s 30 metara, lopta je okrznula veznjaka Juventusa Khediru i završila je iza Buffona.

Juventus se još nije oporavio od šoka, a u 64. minuti novi pogodak Reala. Luka Modrić obavio je glavninu posla i odlično je ubacio u peterac protivnika, a Ronaldo iz neposredne blizine zabija za 3:1.

Nakon toga Juventus je opasno visio, Real je imao nekoliko izglednih kontranapada, ali ih nije realizirao.U 84. minuti Juventus je ostao s igračem manje, jer je Cuadrado, koji je u igru ušao u 66., dobio drugi žuti karton. A pobjedu Reala zapečatio je Asensio u 90. minuti.

Što se tiče hrvatskih igrača, Luka Modrić pružio je odličnu partiju, dirigirao je igrom Reala, a još je i asistirao Ronaldu za 3:1, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi za pričuve Kraljevskog kluba.

Mandžukić je bio strijelac fantastičnog pogotka za Juventus, a vjerojatno i najbolji igrača Stare dame. Ozlijeđeni Marko Pjaca nije bio u sastavu Juventusa.

JUVENTUS: Buffon, Barzagli (Cuadrado, 66), Bonucci, Chiellini, Dani Alves, Khedira, Pjanić (Marchisio, 71), Alex Sandro, Dybala (Lemina, 78), Higuain, Mandžukić.

REAL MADRID: Keylor Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Modrić, Casemiro, Isco (Asensio, 83), Kroos (Morata, 89), Benzema (Bale, 77), Cristiano Ronaldo.
STRIJELCI: 0:1 Ronaldo (20), 1:1 Mandžukić (27), 1:2 Casemiro (61), 1:3 Ronaldo (64), 1:4 Asensio (90).

CRVENI KARTON: Cuadrado (Juventus, 84)
SUDAC: Felix Brych (Nje)
STADION: Millennium
GLEDATELJA: 72.000