FOTO, VIDEO: Svi su pucali, samo je Rakitić zabio

•
  •
  •
  •

Nogometaši Barcelone prošli su u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su i u uzvratnom dvoboju na Nou Campu pobijedili Manchester City, ovaj put s 1:0 pogotkom Ivana Rakitića. Hrvatskom reprezentativcu to je prvijenac u Ligi prvaka. Barcelona je tako prošla dalje s ukupnih 3:1.

U drugom večerašnjem ogledu Juventus je slavio kod Borussije Dortmund s 3:0 i tako prošao dalje s ukupnih 5:1.

Barcelona je od početka utakmice krenula odlučno, s ciljem da prolazak u četvrtfinale osigura već u prvom poluvremenu, no iz barem pet izrazitih prilika i dvije pogođene vratnice postigli su samo jedan pogodak. Već u šestoj minuti Neymar je pogodio vratnicu, a u 11. minuti Lionel Messi je sam ispred vratara Joa Harta koji njegov udarac brani.BARCELONA-CITY, 18, 3 2015

Argentinski čarobnjak iskupio se u 31. minuti. Nakon što mu je Rakitić dodao loptu, Messi je navukao na sebe trojicu igrača, a zatim sjajnim dugim dodavanjem na drugoj strani pronašao samog Rakitića, koji efektno prebacuje Harta i lobom donosi prednost Barceloni.

U 40. minuti u velikoj je prilici Luis Suarez, a tri minute poslije i Urugvajac pogađa vratnicu.

City promašio penal

Dominacija Barcelone nastavila se i u drugom dijelu. U 48. minuti Jordi Alba je sam ispred Harta, koji se opet istakao obranom, a engleski vratar obranio je i pokušaj Messija u nastavku akcije. U 63. minuti Suarez je ponovno neprecizan, a samo minutu poslije Messi je ponovno sam ispred Harta i opet ga ne uspijeva svladati. Reviju promašaja nastavio je Neymar u 75. minuti, a tri minute poslije Barcelona je mogla biti kažnjena.

Gerard Pique srušio je Sergija Agüera, no argentinski napadač u dresu Citya nije uspio realizirati kazneni udarac, vratar Marc-Andre ter Stegen mu je pročitao udarac.

Suarez je u 87. minuti promašio dvije nevjerojatne prilike, prvu mu je obranio Hart, a potom je nakon odbijene lopte pogodio gredu.

Junak dvoboja Hart u 90. minuti je na nevjerojatan način obranio pokušaj Messija s tri metra i još jednom ga spriječio da postigne rekordni 76. pogodak u Ligi prvaka i odvoji se od Portigalca Cristiana Ronalda na ljestvici najboljih strijelaca svih vremena.BARCELONA-CITY, rakitic

Rakitić je odigrao sjajnu utakmicu za Barcelonu i ovacijama tribina ispraćen je iz igre u 83. minuti.