•
  •
  •
  •

Čak 22 pogotka, ponovo fantastična Girona, te drama u Madridu i Sevilli obilježili su nedjeljne oglede 21. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Girona je “razbila” Sevillu sa 5-1 vrativši se na vrh, Barcelona je na gostovanju porazila Real Betis sa 4-2, Real Madrid je slavio sa 3-2 protiv Almerije, a identičnim rezultatom je Osasuna pobijedila Getafe.

“Euforija” protiv “depresije”, najavili su španjolski mediji ogled Girone i Seville, klubova koji se nalaze na supotnim stranama ljestvice. Girona u borbi za naslov, a Sevilla na rubu zone ispadanja.

Počelo je sjajno za goste. Sevilla je povela već u 10. minuti golom Isaaca Romera, no samo devet minuta kasnije već je bilo 3-1 za Gironu, a sva tri gola zabio je ukrajinski napadač Artem Dovbik. S ovim “hat-trickom” Dovbik je stigao do brojke od 14 golova i dijeli vodeću poziciju na ljestvici strijelaca s veznjakom Real Madrida Judeom Bellinghamom.

Domaćinu je svega deset minuta trebalo kako bi i u drugom poluvremenu zatresli gostujuću mrežu. Ovoga puta gol je zabio Viktor Cigankov, a konačnih 5-1 postavio je Christian Stuani u 89. minuti.

Pobjeda Girone je mogla biti još uvjerljivija, no Portu je u 37. minuti pogodio prečku, a Yangel Herrera u 54. minuti stativu. Ivan Rakitić nije nastupio za goste.

⇒  GOLOVE S UTAKMICE MOŽETE POGLEDATI OVDJE.

Girona se ovom pobjedom vratila na vrh ljestvice s bodom više od Real Madrida koji je na dramatičan način pobijedio “fenjeraša” Almeriju sa 3-2 nakon što je gubio 0-2 nakon prvog poluvremena.

Real Madrid i Almerija su odigrali sjajnu utakmicu s pet golova i nizom prilika, a pobjednički gol domaćin je zabio u devetoj minuti nadoknade. Međutim, nakon utakmice bit će mnogo povika na suđenje. U naslovnoj ulozi bio je VAR, a gosti su nakon susreta bili ogorčeni suđenjem.

Tri poziva iz VAR sobe spasila su “Kraljevski klub”. Jedanaesterac u korist Reala, poništeni pogodak Almerije i gol Viniciusua. Jedanaest minuta sudačke nadoknade, isključenje gostujućeg igrača, Carvajalov gol u 99. minuti.

Sasvim sigurno “najluđih” 45 minuta ove sezone u Primeri. Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić nije nastupio za Real.

Girona vodi na ljestvici s 52 boda, Real ima bod manje i susret manje, a treća je Barcelona s 44 boda i utakmicom manje. Athletic Bilbao je četvrti s 41 bodom, dok Atletico Madrid na petom mjestu ima 38 bodova i dva susreta manje.