GORICA – HAJDUK 3:0 Splićane već dugo nitko nije ovako razbio

•
  •
  •
  •

Nakon uvjerljive pobjede nad Rijekom u Jadranskom derbiju Hajduk  je doživio ekspresno “prizemljenje” u Velikoj Gorici, gdje je domaća Gorica u 31. kolu HNL-a nadvisila Splićane s 3:0.

Nogometaši  Gorice drugi su put ove sezone slavili su u susretima s Hajdukom, kojeg su pobijedili i u četvrtom kolu na Poljudu sa 2:0, dok su preostala dva prvenstvena susreta završila bez pobjednika.

Pobjednik dvoboja mogao je biti riješen već u prvih 15 minuta u kojima su domaćini stvorili tri izrazite prigodne za pogodak od kojih je onu u 11. minuti iskoristio Miya i doveo domaće u vodstvo.

Do kraja poluvremena Hajduk je imao terensku inicijativu ali nije stvorio niti jednu izrazitu prigodu za postizanje gola. U sučevoj nadoknadi Tudor u šesnaestercu neoprezno ruši Lovrića, a najstrožu kaznu u vodstvo domaćih 2:0 pretvara Poljak Zwolinski.

U prvoj akciji u drugom poluvremenu Miya koristi zbunjenost u obrani gostiju i iz blizine u 47. minuti postiže svoj drugi gol, kojim je potvrdio zasluženu pobjedu Gorice.

Hajduk je i drugom dijelu utakmice imao više loptu u svom posjedu, ali su domaćini iz kontranapada  stvorili nekoliko izglednih prigoda iz kojih su mogli “majstorima s mora” nanijeti i uvjerljiviji poraz.

Najbliže pogotku gosti su bili u 62. minuti kada je oštar udarac Stanka Jurića s udaljenosti od 20-ak metara zaustavila stativa.

Ovom pobjedom Gorica s 49 bodova zauzima peto mjesto sa samo bodom manje od Hajduka i trećeplasiranog Osijeka koji u 19 sati na Gradskom vrtu dočekuje Dinamo.