HAJDUK – OSIJEK 0:2 Novi debakl očajnog Hajduka na Poljudu – video

•
  •
  •
  •

HAJDUK je na Poljudu izgubio od Osijeka 2:0 u utakmici desetog kola HNL-a. Golove za goste su postigli Boban u 39. minuti i Marić u 59. Oba gola Osijeka pala su nakon katastrofalnih pogrešaka obrane Bijelih. Prva je ovo pobjeda Osijeka na Poljudu nakon deset godina i tek druga otkako se igra HNL.

Nakon što je Željko Kopić dobio otkaz, Zoran Vulić je s tri pobjede u nizu i remijem protiv Dinama vratio optimizam među navijače Hajduka, no nakon večerašnje partije i najvećim optimistima jasno je da ova momčad nema kvalitetu za bilo što više osim sredine ljestvice.

Osijek nije odigrao ništa posebno, štoviše, ali i takav prosjek bio je dovoljan da bez problema razbiju užasni Hajduk u kojem se nije znalo tko igra lošije i tko više griješi.

U prvih pola sata nismo vidjeli baš ništa vrijedno spomena. Hajduk je imao neku prividnu inicijativu, no osječki vratar Malenica bio je nezaposlen.

Penal za Hajduk

U prvom poluvremenu vidjeli smo i jednu spornu situaciju. Caktaš je nakon niza otezanja kod pokušaja šuta ipak tukao, lopta je udarila u blok Pušića, a nakon usporene snimke jasno je bilo da je igrač Osijeka zaustavio udarac rukom. Bebek je Caktašu kazao da nije ništa vidio, ali dojma smo da je ovo trebao biti penal za Hajduk.

I onda iz ničega gol za goste. Osijek je do vodstva stigao u 36. minuti kada je Gabrijel Boban iskoristio pogrešku Vučura i nepotrebno istrčavanje vratara Posavca i iskosa pogodio nebranjenu mrežu.

Hajduk je bolje otvorio nastavak. Bijeli su nizali šanse, ali su ih i promašivali. U istom napadu Said i Caktaš su promašili zicere, a Osijek je to znalački kaznio.

Gosti su povećali vodstvo u 59. minuti iz brzog protunapada u jeku Hajdukovog pritiska u kojemu je Boban odlično asistirao strijelcu Mirku Mariću. Boban je dobio loptu u prostor na lijevoj strani, tražili su hajdukovci zaleđe, međutim akcija se nastavila, Lopez je nestao u vremenu i prostoru, promašio je cijelu loptu, a ona je došla do Marića koji s pet metara pogađa mrežu. U tom trenutku utakmica se završila i do kraja smo gledali samo besmisleno napucavanje i jednih i drugih.

Hajduk nije imao pojma što napraviti prema naprijed, a gosti su branili velikih 2:0.

Osijek je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto s 20 bodova, četiri manje od vodećeg Dinama, a jednim više od treće Lokomotive. Hajduk je sedmi s 11 bodova, jednim manje od šestog Slavena Belupa, a jednim više od osmog Intera iz Zaprešića.