•
  •
  •
  •

U četvrtfinalu juniorske Lige prvaka juniori Hajduka savladali su Borussiju Dortmund nakon drame kaznenih udaraca, i to nakon čak osam serija bez promašaja.

Nakon 90 minuta bilo je 1:1, a u ludom raspucavanju momčad Marijana Budimira pobijedila je 9:8. Hajduk je trijumfom ispisao povijest te postao prvi hrvatski klub koji je dosegao polufinale ovog natjecanja.

Kakva predivna večer na mitskom dortmundskom Westfalenu, stadionu koji će današnja generacija juniora Hajduka dugo pamtiti.

Hajduk je izborio polufinale Lige prvaka nakon prave drame, ali i sjajne igre tijekom cijelog susreta. Zaslužili su pobjedu već nakon 90 minuta, no ovako je možda slađe.

Igrači Bilih prvi su na ovom susretu i zaprijetili, a najopasniji u početku bio je Roko Brajković, koji je izluđivao obranu domaćih. No, on svoje prilike nije uspio iskoristiti. Do odmora je još pri samom kraju zaprijetio Vrcić, no bez uspjeha.

Bolju igru iz prvog dijela Hajduk je dodatno podigao u drugom. Najbolju priliku utakmice stvorili su u 64. minuti, no prvo je vratar zaustavio Skoku, a onda se Vrcić nije dobro snašao, iako je imao nebranjenu mrežu ispred sebe.

No, zato se savršeno snašao Mate Antunović u 71. minuti. Iskoristio je centaršut Brajkovića s desne strane tako da je prekrasno skočio na desetak metara od gola i glavom loptu neobranjivo poslao u mrežu.

“…pa vi puštajte Roka Brajkovića da servira asistencije, pa vi puštajte Antunovića da puca glavom prema golu i da pogodi za prednost Bijelih od 1:0….” 📣

Objavljuje HNK Hajduk Split u Četvrtak, 16. ožujka 2023.

Ipak, samo pet minuta kasnije vratila se Borussia. Arković je neoprezno startao na njihovog napadača, a Rijkhoff je bio siguran s bijele točke.

Nije to pokolebalo igrače Hajduka koji su krenuli po drugi pogodak, a najbliže su mu bili u samoj završnici, kad je obrambeni igrač Dortmunda jedan ubačaj Hrgovića skrenuo u vlastitu gredu.

Pobjednika su odlučili kazneni udarci, u kojima su momci oduševili mirnoćom i preciznošću te prvih osam serija nitko nije promašio. Onda je Borna Buljan obranio udarac Manea, a Ante Kavelj pogodio za ogromnu pobjedu.

Hajduk će na Final Fouru u Nyonu igrati protiv Milana.