Hrvat iz Širokog Brijega osvojio novo zlato za Hrvatsku

•
  •
  •
  •

Hrvatski reprezentativac u karateu Anđelo Kvesić osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Alžiru u kategoriji iznad 84 kg pobijedivši u finalu domaćeg predstavnika Hocinea Daikhija s 2:1.

Ovo je za Širokobriježanina drugo zlatno odličje s velikih natjecanja u ovoj godini, nakon što je prije mjesec dana u turskom Gaziantepu osvojio naslov europskog prvaka.

Na putu do naslova prvaka Mediterana Anđelo je prvo pobijedio Tunižanina Houssema Choiyu (5:3), potom je u četvrtfinalu bio bolji od Grka Mihaila Tzanosa (4:0), da bi u polufinalu slavio nad bosansko-hercegovačkim predstavnikom Rijadom Džuhom (5:0).

Nekoliko sati prije Anđela do brončanog odličja je došao njegov brat Ivan Kvesić u kategoriji do 84 kg. U borbi za broncu je s uvjerljivih 8:2 bio bolji od Alžirca Falleha Midounea.
Ivan Kvesić osvojio broncu

Hrvatski olimpijac u karateu Ivan Kvesić osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 84 kg na Mediteranskim igrama u Alžiru. U borbi za brončano odličje Kvesić je s uvjerljivih 8:2 bio bolji od domaćeg reprezentativca Falleha Midounea.

Kvesić je nastup u Orunu započeo pobjedom (4:2) protiv Cipranina Demetrisa Demetriadesa. Potom je u četvrtfinalu svladao Crnogorca Nikolu Malovića (3:1), da bi ga na putu u finale zaustavio srbijanski reprezentativac Vladimir Brezančić (4:0).

Bronca i za Kamenjaševića

Hrvatski hrvač Antonio Kamenjašević osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 77 kilograma na Mediteranskim igrama u Oranu, dok je Ivan Lizatović, nažalost, izgubio u borbi za odličje u kategoriji do 60 kilograma.

Kamenjašević je u borbi za broncu svladao Talijana Ciru Russa s 3:1, dok je bolji od Lizatovića bio Egipćanin Haythem Mahmoud s 3:0. Bronca Kamenjaševića je četvrta medalja za Hrvatsku u Oranu, zlato je osvojio karatist Anđelo Kvesić, a bronce njegov brat Ivan Kvesić te Luka Ban i Filip Špoljarec u muškim parovima u badmintonu.