HRVATSKA – ANGOLA 28:20 Angola nas je dugo mučila, Hrvatska se probudila tek u nastavku

•

Hrvatska rukometna reprezentacija je u drugom kolu skupine C s dosta muke, puno teže nego što konačni rezultat pokazuje pobijedila Angolu 28:20.

Nakon neočekivaog remija s Japanom u prvom kolu, očekivalo se da će doprvak Europe lako pobijediti predzadnju momčad s posljednjeg SP-a. Ipak, igrači Line Črvara su se pošteno oznojili.

Aktualni europski doprvaci turnir su počeli razočaravajućim remijem protiv Japana pa je bilo jasno da novi kiks nije dozvoljen zbog prijenosa bodova u drugi krug. S druge strane stajao je još jedan autsajder, na papiru najslabiji protivnik u skupini – Angola, a kao i prije dva dana hrvatski reprezentativci ušli su loše u utakmicu.

U osmoj minuti stigli smo do prvog vodstva (3:2) golom Brozovića i pomislili smo da je sad to – to, da će krenuti hrvatski stroj, ali… Samo deset minuta kansije na semaforu je bilo 4:6 za Angolu. Nevjerojatno!

Zahvaljujući ponajviše gluspostima suparnika napravili smo seriju 4-0, preokrenuli na 8:6 i opet se ponadali da kreće prava Hrvatska no dogodilo se suprotno. Angola je uzvratila serijom 3-0 za njihovih 9:8 u 28. minuti. Lovili smo taj minimalni zaostatak da bi ga u završnici i prestigli pogotkom Ćupića za vodstvo na odmoru 12:11.

Ni u uvodnim minutama nastavaka nije se vidio pomak (13:13 u 34.), a u 38. minuti suparnički važni igrač Chicola je imao priliku iz sedmerca smanjiti na 14:15. No pogodio je vratara Pešića u glavu, zaradio zbog toga crveni karton, a Hrvatska je ‘poklon’ iskoristila i po prvi puta povela tri razlike (16:13).

Uskoro su Červarovi izabranici pobjegli na 18:13, a serija hrvatskih golova (pet) prekinuta je u 42. minuti kada je Angola iz sedmerca pogodila za 18:14, a nešto kasnije i za 18:15. Ipak, sada hrvatski igrači nisu napravili novi korak unatrag i održavali su solidnu prednost.

Razbranio se Pešić pa je Hrvatska lako preživljela razdoblje s dva igrača manje na terenu. U 49. minuti po prvi puta je bilo +6 (22:16), zatim i 23:16, a Jaganjac, koji je u sastav ušao za ovu utakmicu, poslao je ‘bombu’ u mrežu u 56. minuti za dotad najvećih 25:17, a osam razlike je i završilo 28:20.

Ovo je bila 13. utakmica Hrvatske na svjetskim prvenstvima protiv reprezentacija iz Afrike i 13 pobjeda

Hrvatska – Angola 28:20 (12:11)

Suci: Belkhiri i Hamidi (Alžir)

HRVATSKA: Pešić (7+1), Šunjić; Marić 4, Duvnjak, Mandić 1, Horvat 1 (1), Kević 1, Šarac, Štrlek 2, Čupić 6 (3), Musa, Mamić 4, Šebetić 1, Brozović 2, Mamić, Jaganjac 1, Martinović 5 (1). Izbornik Lino Červar

ANGOLA: Muachissengue (6+1), Gouveia; Quitongo, Aguiar, Teca 3, Hebo 1, Lopes, Pasqual 1 (1), Maneco 2, Nascimento 3, Tati 2, Chicola 1, Panzo, Pestana 2, Antonio 1, Ferreira 4. Izbornik Jose Perreira

SEDMERCI: Hrvatska 7 (5), Angola 4 (1). ISKLJUČENJA: Hrvatska 12 minuta (Mamić 24, Brozović 38, Musa 46, Šarac 47, 52, Martinović 57), Angola 14 minuta (Pestana 5, Ferreira 5, 33, 50 ck, Chicola direktni CK 38, Antonio 53, Aguiar 58). IGRAČ UTAKMICE: Ivan Čupić.

R.I. /Foto:hrs/Jozo Čabraja